Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Forsterová, Volko aj Ledecká sa umiestnili v najlepšej sedmičke na zlatom mítingu v Záhrebe

Forsterová, Volko aj Ledecká sa umiestnili v najlepšej sedmičke na zlatom mítingu v Záhrebe
Viktória Forsterová obsadila v behu na 100 m prekážok žien štvrtú pozíciu.
BRATISLAVA 12. septembra - Traja elitní slovenskí šprintéri sa v nedeľu predstavili na 72. ročníku Memoriálu Borisa Hanžekoviča v chorvátskom Záhrebe, mítingu so zlatým štatútom Svetovej atletiky. Najviac sa darilo Viktórii Forsterovej, ktorá skončila štvrtá v behu na 100 m prekážok žien so štvrtým najlepším časom kariéry 13,29 s. Ján Volko obsadil šiestu pozíciu na mužskej "dvojstovke" s časom 20,61 s a siedmu na polovičnej trati s výkonom 10,35 s. Daniela Ledecká sa umiestnila na siedmej priečke v ženskom behu na 400 m prekážok, dosiahla čas 57,88 s.

Forsterová bola vo svojej disciplíne najlepšia Európanka, zaostala len za Američankou Toneou Marshallovou (12,74 s), Bahamčankou Devynne Charltonovou (12,84 s) a Jamajčankou Megan Tapperovou (13,03 s). "Viktória dokonale využila šancu zabojovať na zlatom mítingu o dobré umiestenie. Daniela rozbehla preteky pomalšie ako by mala. V závere sa táto strata už nedala stiahnuť tak, aby dosiahla lepší výkon," zhodnotila výsledky 20-ročnej Forsterovej a 25-ročnej Ledeckej ich trénerka Katarína Adlerová pre Top Athletics. "Čakala som o čosi lepší čas, ale zrejme som to dnes rozbehla pomaly. Viac k tomu ani nemám čo dodať,“ uviedla sklamaná Ledecká.

Volko bol spokojnejší so svojím výkonom na "dvojstovke", ktorý bol jeho tretí najlepší v sezóne. "S behom na 100 metrov nie som spokojný, najmä v závere mi ako keby chýbala energia. Prvých 40 metrov bolo dobrých, no potom ďalšie časť už nie. Bol to presný opak toho, čo na mítingu v Berlíne. Na dvojstovke som si veril na lepší čas a to sa aj potvrdilo. Hoci aj v tomto behu by si to žiadalo rýchlejších záverečných 50 metrov. S časom 20,61 som však spokojný," povedal štvrtý zo "stovky" na tohtoročných majstrovstvách Európy v nemeckom Mníchove.

"Výkon na dvojstovke zodpovedá stovke pri nulovom vetre. V súčasnom systéme renkingu je, žiaľ, jedno, akú ma šprintér výkonnosť. Dôležitejšie je, kde beží. Do Záhrebu sme nešli zbytočne: na 100 m sa nám maže predošlý posledný, piaty bodovaný výkon a čas na 200 m a body zaň nás posunú v rebríčku asi o 15 miest dopredu. V Záhrebe sme dobehli stratené body zo začiatku sezóny, takže úloha je splnená. Janko na dvojstovke bežal dobre 150 metrov, potom už strácal. Podobne to bolo na stovke, prvých 60 metrov mal lepších ako závere," zhodnotila účinkovanie Volka v Záhrebe jeho trénerka Naďa Bendová.
11.9.2022 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Top Athletics