Bratislava beží! Nadšenie neodfúkol ani vietor

Najskôr sa rozbehli desiatky malých bežcov (mnohí aj s rodičmi) i tínedžerov, popoludnie už patrilo najmä rekreačným bežcom, ktorí si mohli zvoliť štvorkilometrovú trať alebo desiatku. To všetko vrámci sprievodného programu podujatia ČSOB Bratislava Marathon, ktoré vyvrcholí v nedeľu maratónom, polmaratónom a pretekmi štafiet.

Mnohí absolvovali svoje prvé preteky v živote. Medzi najmladšími účastníkmi bežeckého predpoludnia nechýbali ani dvoj či trojročné detičky. Sekundy a poradie v cieli v ich prípade nehrali úlohu, najkrajšou odmenou bola pre nich veľká medaila a symbolom spokojnosti široký úsmev.

Priamo na trati ich povzbudzovali viacerí slovenskí olympionici - strieborný džudista z Atén 2004 Jozef Krnáč, bobista Milan Jagnešák, či úspešná strelkyňa Danka Barteková. Nadšenie malých bežcov neodfúkol ani silný vietor - ten rýchlo vysušil slzy na tvárach zopár uplakaných pretekárov.

Popoludní už ovládli trate v okolí obchodného centra Eurovea rekreační bežci i pretekári. Na štarte štvorkilometrového hobby behu a neskôr i na desiatke sa objavilo okolo tisíc párov nôh. Víťazom hobby behu sa stal Lukáš Olejníček, ktorý trať dlhú 4,2 km zvládol za 14:19 min. Zo žien bola najrýchlejšia Petra Turčeková 17:44 min. Jana desiatku vyhral Peter Radič z Cífera 39:40 min, prvou ženou v cieli bola Réka KÖCSKI, ktorá 10,3 km dlhú trať zvládla za 42:35 min.

Bežeckú sobotu spestrilo aj divadlo pre deti, vystúpenie tanečnej skupiny The Pastels a večer koncert skupiny Hex.