Bátovská-Fialková zakončila vystúpenie v Otepää 7. miestom v hromadnom štarte

Lotyška Baiba Bendiková ovládla preteky žien s hromadným štartom na 10 km, záverečné podujatie na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v estónskom Otepää.
BRATISLAVA 25. augusta - Druhá skončila s mankom 24 sekúnd Fínka Suvi Minkkinenová a bronz si vybojovala Češka Tereza Voborníková (+30,3).

Najlepšia z kvarteta Sloveniek bola Paulína Bátovská-Fialková, ktorá skončila na siedmej priečke. Skúsená 31-ročná biatlonistka nenadviazala na svoje dve medailové vystúpenia zo supešprintu (zlato) a rýchlostných pretekov (bronz) najmä preto, že zlyhala na strelnici. So šiestimi chybnými výstrelmi a šiestimi absolvovanými trestnými kolami zaostala za víťazkou o 1:36,6 min. Ďalšie trio Slovenky Mária Remeňová, Júlia Machyniaková a Zuzana Remeňová obsadili posledné tri priečky vo výsledkovej listine od 28. do 30. miesta, keď urobili priveľa chýb na strelnici.

Bátovská Fialková začala preteky zle. Na prvej streľbe netrafila dve položky a patrila jej až 23. priečka s mankom 55 sekúnd na vedúcu Fínku Suvi Minkkinenovú. Na druhej položke urobila skúsená Slovenka jednu chybu a vďaka zlepšenému behu poskočila na 11. miesto. Jednej chybičke sa nevyhla ani pri tretej streľbe, ale opäť sa zlepšila - bola siedma s odstupom 52,8 s. Záverečná "stojka" Bátovskej Fialkovej opäť nevyšla, druhý a tretí chybný výstrel ju poslal na dve trestné kolá a napokon prehrala súboj o šieste miesto s Estónkou Susan Külmovou.

25.8.2024 / Bleskovky - biatlon / Autor: © SITA Všetky práva vyhradené.