Borguľa sa stal majstrom sveta v stíhacích pretekoch kadetov na 10 km

Už predtým si Jakub Borguľa vybojoval v Soldier Hollow dve strieborné medaily vo vytrvalostných a rýchlostných pretekoch.
BRATISLAVA 27. februára - Slovenský reprezentant Jakub Borguľa korunoval svoj skvelý výkon na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v biatlone ziskom zlatej medaily v stíhacích pretekoch kadetov na 10 km. Borguľa zvíťazil suverénne s polminútovým náskokom pred Nemcom Albertom Engelmannom. Tretí skončil s mankom 49 sekúnd Fín Arttu Heikkinen. Už predtým si Borguľa vybojoval v Soldier Hollow dve strieborné medaily vo vytrvalostných a rýchlostných pretekoch.
Sedemnásťročný Bystričan v nedeľňajšej stíhačke deklasoval konkurenciu najmä na strelnici. Spočiatku bol súčasťou vedúcej štvorčlennej skupiny, ale vďaka bezchybnej streľbe na úvodných troch položkách sa utvoril potrebný náskok pred konkurentmi. Na záverečnej "stojke" síce raz netrafil, ale po absolvovaní trestného kola odchádzal zo strelnice s komfortným náskokom 43 sekúnd. Záver pretekov bol v podaní Borguľu oslavou zlatej medaily. Podľa špecializovaného webu slovenskybiatlon.sk získal vôbec prvý titul majstra sveta v tejto kategórii pre Slovensko v histórii. Ďalší dvaja Slováci skončili v kategórii kadetov v poli porazených. Martin Cienik finišoval na štyridsiatom a Benjamín Belicaj na 56. mieste.

"Slovák mal v poslednom dvojkilometrovom okruhu úplnú kontrolu nad pretekmi so zlatou medailou bezpečne v ruke. Na oslavu svojho víťazstva vykonal dobre naplánovaný skok cez cieľovú čiaru," informoval web biathlonworld.com o triumfe Borguľu.
27.2.2022 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: www.slovenskybiatlon.sk