Carl Lewis navštívil Prahu, zajtra odštartuje We Run Prague

Carl Lewis patrí medzi najlepších svetových atlétov a včera večer priletel do Prahy, aby tu odštartoval druhý ročník bežeckého preteku We Run Prague.
Legendárny americký atlét Carl Lewis priletel tretíkrát do Českej republiky, aby tu podporil celosvetovú sériu behov We Run a odštartoval druhý ročník pretekov We Run Prague. Desaťkilometrový beh je určený pre bežeckých nadšencov i profesionálov, vedie historickým centrom mesta a má štart aj cieľ v Žlutých lázních.

Deväťnásobný olympijský víťaz je v českej metropole už druhý deň. Počas včerajšieho večera sledoval na štadióne AC Sparta Praha pohárové futbalové stretnutie 4. predkola futbalovej Európskej ligy medzi Spartou Praha a Feyenoordom Rotterdam. Dnes dopoludnia sa na pražskej Dukle stretol s českým šprinterom a európskym šampiónom na 400 metrov Pavlom Maslákom, od štvrtej hodiny ho čakajú rozhovory s vybranými médiami a od 17:30 bude mať v predajni Nike Prague (Na Příkopě 22) autogramiádu pre svojich fanúšikov. V sobotu potom odštartuje preteky We Run Prague a vyšle na trať viac ako 8 000 bežcov.

Carl Lewis vybojoval počas svojej kariéry deväť zlatých medailí zo štyroch olympiád a navyše má striebro z dvestovky v roku 1988 zo Soulu. Štyri zlaté získal na hrách v roku 1984 v Los Angeles av Atlante 1996 vyhral diaľku. Počas kariéry vytvoril jedenásť svetových rekordov a má osem titulov majstra sveta.