Srnánek a Šimunková majstrami Slovenska v behu na 50 km

Titul majstra Slovenska v behu na 50 km si v areáli Squarebizz Business Center Bory v Devínskej Novej Vsi vybojoval Rastislav Srnánek časom 3:33:32 h.
Dvadsaťdeväťročný vytrvalec zo ŠK Triatlon Pezinok získal svoj prvý slovenský atletický titul, vlani bol slovenským vicemajstrom v horskom behu.

Na ďalších dvoch medailových priečkach skončil – rovnako ako v júni na M-SR na 100 km – individuálny člen SAZ Martin Hatala z Černovej (3:39:30), bronz si vybojoval Marian Pavuk z Pavúčik Sport Team-u (3:59:17).
Majsterkou SR v súťaži žien sa stala Jana Šimunková z AC Nové Zámky časom 4:07:34 h pred Lenkou Charvátovou (Bratislava Runners, 4:12:16) a Máriou Kováčovou (Pavúčik Sport Team, 4:37:20).

Celkovo prvý však bol Ukrajinec Taras Ivaniuta za 3:14:41 h, ktorý je síce individuálny člen SAZ, avšak keďže nemá slovenské občianstvo, do bojov o medaily z M-SR nemohol zasiahnuť.

Šampionát v behu na 50 km (štart bol v sobotu o 20.00 h) zorganizovala Športová Nadácia Kotrmelec v spolupráci s Pexton Unicorns pod taktovkou riaditeľa pretekov Tonyho Reichmanna a Mariana Pavuka z komisie ultrabehov SAZ.
Včera / Bleskovky / Autor: SAZ/atletika.sk /  Foto: Gabriel Švajda