Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

MSJaK: Vytrvalostné preteky kadetov pre Švajčiara Hartwega a Slettemarkovú z Grónska

Výsledky nedeľňajších vytvrvalostných pretekov kadetov a kadedetiek na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie a juniorov v Brezne-Osrblí
OSRBLIE 27. januára - Grónska biatlonistka Ukaleq Astri Slettemarková sa stala víťazkou nedeľňajších vytrvalostných pretekov kadetiek na 10 km na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie a juniorov v Brezne-Osrblí (27. januára - 3. februára). Na druhom mieste skončila Češka Tereza Voborníková so stratou 1:14,8 min za víťazkou. Tretiu priečku obsadila Fínka Heidi Nikkinenová, keď zaostala o 1:20,3 min za najúspešnejšou pretekárkou.

Zo Sloveniek sa najviac darilo Márii Remeňovej, po šiestich chybách na strelnici obsadila 51. pozíciu s odstupom 6:03,8 min na víťazku. Zuzana Remeňová finišovala na 63. priečke, Barbora Horniaková dokončila preteky na 78. mieste a Ema Kapustová figuruje na 84. poste vo výsledkovej listine so 100 klasifikovanými účastníčkami.

V úvodnej disciplíne šampionátu triumfoval švajčiarsky biatlonista Nikals Hartweg vo vytrvalostných pretekoch kadetov na 12,5 km. Druhý s odstupom 25,3 sekundy skončil Nór Trym Gerhardsen. Bronzovú medailu si vybojoval Čech Jakub Kocian, v cieli mal manko 33,7 s. Čistú streľbu predviedol zo všetkých štartujúcich pretekárov iba Talian Iacopo Leonesio, stačilo mu to na šieste miesto (+1:11,7 min).

Zo slovenského kvarteta bol najlepší 51. Peter Golian, ktorý poslal jednu ranu vedľa a zaostal o 5:16,4 min. Dominik Petráň obsadil 69. miesto, Matejovi Gregorovi patrí 87. priečka a Jakub Kolečár figuruje na 88. pozícii vo výsledkovej listine so 105 klasifikovanými účastníkmi.

"Išiel som sem hlavne so streľbou, čo sa mi podarilo, tá chybička nemusela byť, ale nevadí. Bežalo sa mi trošku horšie, bol som chorý, ale nakoniec to dobre skončilo. Čakal som umiestnenie okolo tridsiatky, ale zmestiť sa do prvej polovice je zaujímavejšie, než byť na konci," povedal po pretekoch najlepší zo Slovákov Peter Golian, cituje ho portál biatlon-info.sk.

Program šampionátu pokračuje v pondelok 28. januára vytrvalostnými pretekmi juniorov na 15 km (11.00 h) a junioriek na 12,5 km (14.00 h).

Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone - Brezno-Osrblie (SR) - nedeľa:

Vytrvalostné preteky kadetov na 12,5 km: 1. Nikals Hartweg (Švaj.) 35:37,1 min (1), 2. Trym Gerhardsen (Nór.) +25,3 s (1), 3. Jakub Kocian (ČR) +33,7 (1),... 51. Peter Golian +5:16,4 min (1), 69. Dominik Petráň +7:24,1 (7), 87. Matej Gregor +9:58,8 (7), 88. Jakub Kolečár (všetci SR) +10:03,5 (7)

Vytrvalostné preteky kadetiek na 10 km: 1. Ukaleq Astri Slettemarková (Grón.) 31:49,3 min (0), 2. Tereza Voborníková (ČR) +1:14,8 min (1), 3. Heidi Nikkinenová (Fín.) +1:20,3 (1), ... 51. Mária Remeňová +6:03,8 (6), 63. Zuzana Remeňová +6:56,8 (6), 78. Barbora Horniaková 8:42,0 (10), 84. Ema Kapustová (všetky SR) +10:04,1 (8)

27.1.2019 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.