Vytrvalostné preteky v Östersunde ovládli Talianky, Vittozziová získala malý krištáľový glóbus

Talianky Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová ovládli záverečné tohtosezónne vytrvalostné preteky žien na 15 km v seriáli Svetového pohára, vo švédskom Östersunde deklasovali konkurenciu.
BRATISLAVA 10. marca -Obe talianske biatlonistky boli na strelnici bezchybné a aj po bežeckej stránke výborné, v konečnom účtovaní triumfovala Wiererová s náskokom 25,5 sekundy pred Vittozziovou. Dvadsaťosemročnej Vittozziovej však aj druhá priečka stačila na to, aby ovládla hodnotenie disciplíny a získala malý krištáľový glóbus. V minulosti vyhrala hodnotenie SP vo vytrvalostných pretekoch aj v ročníku 2018/219. Tretia vo štvtrok skončila Nemka Denise Herrmannová-Wicková, ktorá na strelnici spravila jednu chybu a v cieli mala manko na víťazku 1:38,8 minúty.

Najlepšou z kvarteta Sloveniek bola vo štvrtok Ivona Fialková, ktorá nesklopila 2 z 20 terčov, vo výsledkovej listine zaostala za Wiererovou o 4:31,9 min a klasifikovali ju na 31. priečke. Paulína Bátovská Fialková minula na strelnici trikrát a s mankom 5:41,0 min na víťazku jej to stačilo na nebodovanú 49. pozíciu. Ivona Fialková v individuálnych súťažiach SP bodovala vôbec prvýkrát v aktuálnom ročníku.

Preteky nevyšli sestrám Remeňovým, ktoré sa okrem bežeckej časti trápili aj na strelnici. Zuzana so šiestimi trestnými minútami obsadila so stratou 11:00,7 min až 85. miesto, Mária rovnako so šiestimi chybnými výstrelmi skončila na 88. stupienku (+11:59,9 min).

V celkovom poradí je suverénnou líderkou Francúzka Julia Simonová, ktorú vo štvrtok klasifikovali s dvoma chybami na strelnici a mankom 1:49,5 min na víťazku na 4. poste. Druhá je už Vittozziová, ktorá sa dostala pred Švédku Elviru Öbergovú, na Francúzku stráca 148 bodov.

Bez jedinej chyby na strelnici absolvovalo štvrtkové vytrvalostné preteky v Östersunde len päť pretekárok, okrem Wiererovej s Vittozziovou aj piata Kanaďanka Emma Lunderová, deviata Nórka Karoline Offigstad Knottenová a osemnásta Rakúšanka Dunja Zdoucová. Celkovo štartovalo 93 biatlonistiek.
10.3.2023 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP