Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

VIDEO: Na podujatie EYOF zavítalo takmer 150-tisíc ľudí, štafetu od Banskej Bystrice si prevzal slovinský Maribor

VIDEO: Na podujatie EYOF zavítalo takmer 150-tisíc ľudí, štafetu od Banskej Bystrice si prevzal slovinský Maribor
Európsky olympijský festival mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici príjemne prekvapil svojou návštevnosťou.
BRATISLAVA 31. júla - Ako uviedol výkonný riaditeľ podujatia Peter Hamaj, na športoviská i do fanzóny si dovedna našlo cestu takmer 150-tisíc fanúšikov. „EYOF rozprúdil športový život nielen v Banskej Bystrici, ale v celom regióne. Špeciálna vďaka patrí dobrovoľníkom, bez ktorých by nebolo možné podujatie takého rozsahu zorganizovať,“ vyhlásil Hamaj.

Bodku za EYOF 2022 dal sobotňajší večerný záverečný ceremoniál, ktorý pre nepriaznivé počasie museli presunúť do haly určenej pre súťaže v džude v banskobystrickom Šport parku. Uskutočnila sa tak iba protokolárna časť, teda odovzdanie organizátorskej štafety nasledujúcemu hostiteľovi EYOF - slovinskému Mariboru, kde sa športový festival európskej mládeže uskutoční od 23. do 29. júla 2023.
Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.ta3.com/embed/20220731-hw-8ffc1003-7601-4839-b0af-526484c9513d
Prezident Európskych olympijských výborov (EOV) Spyros Capralos vyzdvihol, že Banská Bystrica posunula EYOF opäť na vyššiu úroveň. „Bola to pozoruhodná ukážka budúceho športového potenciálu Európy, ktorý podľa mňa skutočne zažiaril na kontinentálnej scéne. Boli sme svedkami prekonávania rekordov na športoviskách aj mimo nich, ako aj zápisov do histórie v podobe míľnikov, ako bola napríklad vôbec prvá medaila z EYOF pre Maltu. EYOF vždy úspešne prispieval k zjednocovaniu Európy prostredníctvom športu a propagácii olympijských hodnôt medzi mladými športovcami a fanúšikmi,“ poznamenal niekdajší grécky vodný pólista.

Športový riaditeľ EYOF Marek Majerčák mal radosť, že k bezproblémovému priebehu prispela aj pripravenosť športovísk v Banskej Bystrici, Zvolene, Detve, Badíne a Slovenskej Ľupči. "Sme prekvapení vysokou úrovňou výkonov športovcov. Zároveň nás zaujala súťaživosť a vzájomná tímová podpora, s akou sa púšťali do súbojov. Mnohí si vylepšili svoje osobné maximá,“ podotkol.
31.7.2022 / Články / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA / Video: TA3