Polmaratón v indickom Dillí vyhrali Yalemzerf Yehualawová (1:04:46) a Amdework Walelegn (58:53)

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

Etiópčanka Yalemzerf Yehualawová vyhrala polmaratón v indickom Dillí v druhom najlepšom čase histórie 1:04:46 h. Dvadsaťjedenročná bežkyňa zaostala za svetovým rekordom krajanky Ababel Yeshaneh iba o 15 sekúnd. Na druhom mieste sa umiestnila úradujúca majsterka sveta v maratóne Ruth Chepngetichová (1:05:06) z Kene a tretia dobehla Etiópčanka Ababel Yeshaneh (1:05:21).

Mužskú súťaž vyhral Amdework Walelegn z Etiópie časom 58:53 min pred krajanom Andamlakom Belihu (58:54). Uganďan Stephen Kissa dobehol tretí za 58:56. Walelegn zinkasoval prémiu vo výške 27 000 dolárov.

29.11.2020 / Cestné behy / Autor: br /  Foto: SITA/AP/ Video: youtube/aljazeera.com