Takmer 700 mužov a žien oslávilo záver roka 2014 behom cez bratislavské mosty

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

Rok sa s rokom zišiel a Silvestrovský beh cez bratislavské mosty začal písať svoju druhú štvrťstoročnicu. Veru už 26. raz si mohli športoví nadšenci spestriť svoj silvestrovský program behom. Podobne ako v minulých ročníkoch čakala na takmer 700 bežkýň a bežcov štvormostová trasa. Podstatnú a vítanú inováciu po dlhej dobe predstavovala biela edícia pretekov, hoci ešte pred týždňom to vyzeralo na beh „v plnej letnej“. Ale zásielka od Perinbaby a Mrázika dorazila včas.

Preteky premiérovo o 10. hodine odštartoval výstrelom zo štartovacej pištole prvý občan mesta – Ivo Nesrovnal, ktorý sa však na rozdiel od svojho predchodcu pre zdravotné problémy aktívne nezapojil. Ako však sľúbil v krátkom rozhovore pred štartom, o rok už v maratónkach nechce chýbať. A to je len dobre, veď behajúci, či inak športujúci primátor je nielen zárukou rozvoja športu v meste, ale najmä odhrnutej trasy pretekov. Organizátorov však treba pochváliť, že všetky kritické miesta trasy – najmä výbehy na mosty boli odhrnuté a posolené.

Tradičná trasa zaviedla pretekárov od Ekonomickej univerzity cez Prístavný most k prístavu, okolo ktorého sa pokračovalo na Most Apollo. Nasledoval prvý úsek po dunajskej hrádzi, ktorú mnohí bežci dôverne poznajú zo svojich tréningov. Pri míňaní miest, kde ešte nedávno bol (možno aj raz bude) Starý most, si „bežecky starší“ účastníci zaspomínali aj na 5-mostovú podobu pretekov. Beh po hrádzi bol prerušený dvojnásobným prebehnutím Mosta SNP (v lete ešte Nového mosta, hoci teraz je zo štvorice najstarší). Nasledovali opäť 2 kilometre po hrádzi pred štvrťstoročím ešte v zakázanom pásme, zdolanie Mostu Lafranconi a cieľ na parkovisku pod ním. Tu na bežcov čakal horúci čaj a na desiatku šťastných aj pekné ceny v tombole.

Na záver pár faktov: 10,4 km/ GARMIN dlhú trasu prebehlo 669 pretekárov, najrýchlejším mužom bol Pavol Bukovac z týmu BEHAME.sk, ktorý dobehol do cieľa za 37:20 min. Medzi ženami mostový hetrik dosiahla Katka Pokorná (Slávia STU Bratislava), ktorá trasu zdolala za 42:02 min.