Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

VIDEO: Bostonský maratón ovládol etiópsky vytrvalec Lemma, Chára zlepšil svoj výkon z minulého roka

VIDEO: Bostonský maratón ovládol etiópsky vytrvalec Lemma, Chára zlepšil svoj výkon z minulého roka
BOSTON 16. apríla – Etiópsky bežec Sisay Lemma sa stal v pondelok víťazom 128. ročníka Bostonského maratónu.
Tridsaťdvaročný vytrvalec dosiahol desiaty najlepší čas v histórii podujatia 2:06:17 h a s náskokom 41 sekúnd predstihol krajana Mohameda Esa. Na tretej priečke dobehol víťaz ostatných dvoch ročníkov Evans Chebet z Kene. Medzi ženami finišovala na prvej priečke Keňanka Hellen Obiriová, ktorej sa podarilo obhájiť prvenstvo z minulého roka. Stala sa prvou úspešnou bežkyňou,od roku 2005, ktorá triumfovala vo dvoch ročníkoch po sebe.

 Lemma bol na 42-kilometrovej trati presvedčivý od začiatku pretekov. Krátko za polovicou si vypracoval pohodlný takmer trojminútový náskok. Aj napriek tomu, že konkurenti sa na neho doťahovali, predstihnúť ho už nedokázali. „Rozhodol som sa, že začnem rýchlo už v prvej polovici maratónu. Som rád, že sa mi podarilo tempo udržať a vyhrať,“ cituje víťaza Bostonského maratónu agentúra AP.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.youtube.com/embed/lwo6Du9IcuI?si=oPweAC5FHqG66NyO
Na štarte najstaršieho maratónu na svete nechýbal ani bývalý slovenský hokejový reprezentant Zdeno Chára, ktorý v tamojšom hokejovom klube Boston Bruins strávil 14 sezón a v roku 2011 získal Stanleyho pohár. Pre 47-ročného rodáka z Trenčína to bol druhý Bostonský maratón v bežeckej kariére. Pozoruhodné je, že Chára dosiahol čas 3:30:52 h, čím zlepšil svoj výkon v porovnaní s minuloročným maratónom o takmer 8 minút. 

Bývalý elitný obranca sa zo zámoria v najbližších dňoch presunie do Londýna, kde plánuje postaviť sa na štart Londýnskeho maratónu. „Pocit keď človek prechádza cieľovou čiarou, zabáva sa na trati, cíti sa fit a v dobrej kondícii, vám len dodáva sebadôveru a chuť prihlásiť sa na ďalšie preteky,“ povedal Chára pre americký denník Boston Globe. Londýnsky maratón je na programe v nedeľu 21. apríla.
15.4.2024 / Cestné behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP