Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Vajnorský minimaratón: Slnko svietilo, vietor fúkal a starosta bežal aj zdravil

Tradičnou súčasťou bežeckého babieho leta býva Vajnorský minimaratón. Tento rok sa na ňom zúčastnilo 315 pretekárov.
V obci neďaleko hlavného mesta si mohli vybrať z dvoch tratí - 5 a 10 kilometrovej. Na tej dlhšej sa udeľovali aj tituly majstrov Bratislavy. V slnečnom ale veternom počasí obhájil prvenstvo na desiatke Martin Guttman z MAC Rača. ,,Vo Vajnoroch som bežal druhýkrát. Páčila sa mi atmosféra, bolo to pekné," vravel po pretekoch. Kedy si bol istý svojim víťazstvom? ,,Človek si može by istý víťazstvom až za cieľovou čiarou, ale vedel som, že keď nastúpim okolo ôsmeho kilometra a vytvorím si mierny náskok, potom to už udržím." V porovnaní s vlaňajškom sa Guttman zlepšil o 11 sekúnd. Druhý dobehol René Valent z behame.sk a tretí Patrik Lopušný zo Spordiag Teamu.

V štartovom poli nemohol chýbať ani starosta Vajnor a bežecký nadšenec Ján Mrva. ,,Špeciálne som sa nepripravoval, nakoľko Vajnorský minimaratón sa už tradične koná dva týždne po Košickom maratóne. Takže z toho, čo natrénujem na maratón, potom čerpám na desiatke," vravel Mrva, ktorý podľa vlastných slov počas behu pozdravil asi dvesto ľudí popri trati. Do cieľa dobehol v čase 41:21. ,,Môj cieľ bol zabehnúť pod štyridsať minút,  ale keďže fúkal silný protivietor - hoci som mal preteky dobre rozbehnuné, napokon sa mi to nepodarilo."

Výsledky - 10 km:

Muži: 1. Martin Guttmann (MAC Rača) 33:19 min, 2. René Valent (BEHAME.sk) 33:30, 3. Patrik Lopušný (Sportdiag Team) 35:30
Ženy: 1. Diana Tešovičová (Procycling Chevrolet) 39:03, 2. Veronika Otrubová 40:20, 3. Diana Karaffová (obe Sportdiag Team) 45:39