Sahajda vyhral desiatku v Rzeszówe, Pejpková tretia vo Frýdku-Místku

Sahajda zvíťazil s náskokom 20 sekúnd pred Poliakom Robertom Glowalom
BRATISLAVA 11. novembra - Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) absolvoval mesiac a päť dní po úspešnom Medzinárodnom maratóne mieru (MMM) v Košiciach, kde si posunul osobný rekord v maratóne na 2:15:25 h, prvé preteky. V poľskom Rzeszówe vyhral v solídnej medzinárodnej konkurencii 7. ročník cestného behu na 10 km (PKO Bieg Niepodległości) časom 30:16 min. Za lanským osobným rekordom zaostal len o desať sekúnd.

"Prvé tri kilometre sa iba taktizovalo, na štvrtom som preto nasadil trhák a súperom som ušiel. V chladnom počasí sa mi bežalo dobre, ale posledný kilometer už bol náročný. Ešte nie som poriadne vybehaný,“ komentoval 28-ročný Tibor Sahajda svoj rzeszowský triumf.
Sahajda zvíťazil s náskokom 20 sekúnd pred Poliakom Robertom Glowalom (30:36), tretí Ukrajinec Serhij Rybak zaostal o ďalšie dve sekundy. Bežalo sa na certifikovanej 10-kilometrovej mestskej trati, na ktorej sa v minulosti uskutočnil aj poľský šampionát. Ďalší štart plánuje v sobotu 23. novembra na M-SR v krose v súťaži vytrvalcov v anglickom parku kaštieľa Betliar neďaleko Rožňavy.

Dobre si nedávno počínala aj dvojnásobná slovenská olympionička v maratóne Katarína Pejpková (za slobodna Berešová). V 34. ročníku Hornickej desítky vo Frýdku-Místku skončila vytrvalkyňa TJ Obal servis Košice tretia za 35:55 min za Češkou Anetou Chlebíkovou (34:29) a Alinou Bošehukovou z Ukrajiny (35:35).