Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Registrácia na MMM je spustená. V roku 2024 sa môžeme tešiť aj na maratónsky oheň z Atén či film Petra Kerekesa

Registrácia na MMM je spustená. V roku 2024 sa môžeme tešiť aj na maratónsky oheň z Atén či film Petra Kerekesa
Po obrovskom záujme spojenom so 100. ročníkom MMM je tu možnosť zaistiť si už teraz účasť na ďalšej mimoriadnej oslave.
Okrúhle narodeniny, teda 100. výročie od vzniku tohto ikonického podujatia už totiž začína klopať na dvere. I preto sa registrácia otvára 1. decembra 2023, teda viac ako desať mesiacov pred štartom. Ten je naplánovaný, ako mnohí z vás vedia, na nedeľu 6. októbra 2024.

Po doladení propozícií súťaže budú nasledovať i plánované zásahy do registračného softvéru, čo prinesie postupne viacero možností na flexibilnejšiu komunikáciu medzi organizátormi a samotnými bežcami. Zásadnejšie sa nemenia ani podmienky účasti majúc na mysli výšku účastníckeho poplatku. Jeho odstupňovaná hodnota ostáva bezo zmeny, upravené sú len časové intervaly, kedy si možno jednotlivé zľavy a benefity uplatniť. Od 1. decembra sa súčasne núka tiež možnosť zaistiť si štartové číslo na Košice Peace Half Marathon, pre ktorý si vo svojom bežeckom kalendári vyhraďte sobotu 11. mája 2024. A zopakuje sa i vernostný bonus umožňujúci účastníkom MMM štartovať na KPHM za zvýhodnených podmienok.
Torta so stovkou sviec

Maratón založený v roku 1924 si dozaista pripomenie svoje jubileum veľmi dôstojne. I keď samotný spoločenský rámec spojený s oslavou storočnice sa bude postupne ešte formovať, už dnes vieme povedať, že k nemu prispeje viacero už vopred avizovaných udalostí.

Jednou z nich bude nesporne celosvetová premiéra filmu režiséra Petra Kekekesa, ktorá je plánovaná v priestoroch košického Národného divadla. K ďalším, už reálne napredujúcim počinom, patrí aj vydanie pamätnej euromince a poštovej známky. A storočnica bude umocnená i príbehom so silným spoločenským odkazom maratónskeho ohňa. Ten bude v roku 2024 do Košíc prenesený z Maratónskych polí neďaleko Atén. Z miest, kde sa v roku 490 pred n. l. zrodila legenda o bájnom poslovi mieru, o bežcovi Feidippidovi.

1.12.2023 / Cestné behy / Autor: bk /  Foto: Maratónsky klub Košice – T. Mačej