Polmaratón ovládli Maďari, tituly Urbanovi a Fašungovej

Polmaratón v rámci 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathon - výsledky
BRATISLAVA 3. apríla - Polmaratón v rámci 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathon vyhral maďarský vytrvalec Zsolt Koszár časom 1:06:50 h s náskokom 59 sekúnd pred Jozefom Urbanom (TJ Obal servis Košice), ktorý si vybojoval titul majstra Slovenska. Zverenec Dušana Valenta skompletizoval majstrovský hetrik, keď predtým triumfoval aj v rokoch 2014 a 2015. Bratislavský polmaratón bol preňho príprava na maratón vo Varšave (24. 4.), kde sa pokúsi zabojovať o limit 2:19:00 h na OH v Riu de Janeiro. Striebro v rámci domáceho šampionátu patrilo 41-ročnému veteránovi, bývalému 4-násobnému majstrovi SR v maratóne Imrichovi Pástorovi (Slávia TU Košice), a bronz získal takisto ako vlani Branislav Šarkan z MKŠS Kysucké Nové Mesto. Obaja sa ešte dostali pod hranicu 1:10 h.

Súťaž žien v polmaratóne ovládli Maďarky. Solídnym časom 1:16:49 h triumfovala Zsófia Erdélyiová pred Tünde Szabóovou (1:19:00), tretia dobehla najlepšia zo Sloveniek Petra Fašungová (1:19:48). Dvadsaťpäťročná vytrvalkyňa banskobystrickej Dukly si vybojovala na polmaratónskej trati svoj prvý majstrovský titul. Ďalšie dve medailové pozície v rámci slovenského šampionátu obsadili atlétky Slávie STU Bratislava, druhá finišovala Soňa Vnenčáková a tretia stípliarska špecialistka Katarína Pokorná. Na celkovo siedmich súťažiach v rámci bratislavského bežeckého víkendu štartovalo dovedna 11 453 bežcov a bežkýn z 39 krajín.
Výsledky:

Muži - polmaratón: 1. Zsol Koszár (Maď.) 1:06:50, 2. Jozef Urban (SR/TJ Obal servis Košice) 1:07:49, 3. György Horváth (Maď.) 1:09:07, 4. Imrich Pástor (SR/Slávia TU Košice) 1:09:17, 5. Branislav Šarkan (SR/MKŠS Kys. N. Mesto) 1:09:23, 6. Jiří Matoušek (ČR) 1:11:30,... 47. Ľuboš Bogdányi (SITA Sport Team/Galanta) 1:21:15.

Majstrovstvá SR: 1. Jozef Urban (TJ Obal servis Košice) 1:07:49, 2. Imrich Pástor (Slávia TU Košice) 1:09:17, 3. Branislav Šarkan (MKŠS Kys. N. Mesto) 1:09:23.

Ženy - polmaratón: 1. Zsófia Erdélyiová 1:16:49, 2. Tünde Szabóová (obe Maď.) 1:19:00, 3. Petra Fašungová (SR/VŠC Dukla B. Bystrica) 1:19:48, 4. Soňa Vnenčáková 1:21:28, 5. Katarína Pokorná (obe SR/Slávia STU Bratislava) 1:22:05, 6. Ľuboslava Dobócziová (SR/BK Hraj na tie nohy Bratislava) 1:22:17.

Majstrovstvá SR: 1. Petra Fašungová (VŠC Dukla B. Bystrica) 1:19:48, 2. Soňa Vnenčáková 1:21:28, 3. Katarína Pokorná (obe Slávia STU Bratislava) 1:22:05.

Štafety na polmaratónskej trati: 1. BK Hraj na tie nohy (Repčík, Lendvorský, Š. Wahlandt, P. Ďurec) 1:05:06, 2. Behame.sk "A" (Paulík, Jurčák, Valachovič, Jablokov) 1:06:46, 3. Behame.sk "B" (Chomanič, Zámečník, Kopiar, Duška) 1:14:00