Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Podmanivá bežecká atmosféra sa vráti do trebatických ulíc

Podmanivá bežecká atmosféra sa vráti do trebatických ulíc
Po dvojročnej prestávke, zapríčinenej celosvetovou pandémiou, opäť dostáva priestor známy cestný beh pod názvom Memoriál Petra Minárecha. Je vypísaný pre kategórie rôzneho veku a výkonnosti, počnúc škôlkarmi a končiac veteránmi.
V dnešnej uponáhľanej dobe sú symbolickými víťazmi podobných podujatí z oblasti telesnej kultúry všetci úspešní vytrvalci. Pohľad na cieľový časomer nehrá pri ľudových behoch zdravia prvoradú úlohu najmä u rekreačných účastníkov vyššieho veku. Predovšetkým im býva určená pretekárska tombola vecných cien. A navyše, najstaršia dvojica si z dekorovania v trebatickom amfiteátri pravidelne odnáša pamätné trofeje. Pri jedenástom dejstve MPM patrila záverečná pozornosť Michalovčanovi Gerardovi Parilákovi (rok narodenia 1943) a Bratislavčanke Soni Macejákovej (1956).
 Medzi čestnými hosťami nechýbal ani Juraj Minárech z Ivanoviec, dediny v Trenčianskom okrese. Syn nezabudnuteľnej osobnosti trebatického športu priviedol so sebou dcéru Natáliu, ktorá sa predstavila v kategórii mladších žiačok.

Do obecnej kroniky teda pribudne 31. júla ďalšia stať o zdraviu prospešnom nadšení v maratónkach. Pozvanie na 12. ročník spomienkového Memoriálu P. Minárecha adresuje organizačný štáb širokej bežeckej komunite, ale aj divákom. Pravidelným gestorom pestrého telovýchovného predpoludnia v uliciach Trebatíc je starosta obce Juraj Valo, autor tohto bežeckého projektu.
 
"Teším sa, že naša trebatická oslava masového džogingu má od samého zrodu priaznivý ohlas medzi domácimi obyvateľmi, ktorí aj rôznymi občerstvovacími stanovišťami pozdĺž pretekárskej trate každoročne vytvárajú neopakovateľný kolorit," uviedol J. Valo.
 
Tiež autor príspevku už desiatky rokov veľmi rád chodí do športovo pohostinných Trebatíc z pozície redaktora či moderátora. Akiste aj posledná júlová nedeľa sa ponesie v podobnom duchu.  

27.7.2022 / Cestné behy / Autor: Jaroslav Lieskovský