Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Pod záštitou prvej dámy! Ženský beh v Prahe podporila manželka prezidenta Eva Pavlová

Pod záštitou prvej dámy! Ženský beh v Prahe podporila manželka prezidenta Eva Pavlová
Štartovný výstrel na májovom maratóne v Prahe urobil prezident Petr Pavel, teraz sa k jeho úsiliu o podporu športu v Českej republike pridala aj jeho žena Eva Pavlová.
Prvá dáma udelila záštitu nad 23. ročníkom adidas Behu pre ženy na 5 km, ktorý sa koná už túto sobotu o 18.00 h v centre Prahy. "Je to pre nás veľká česť, že pani Eva Pavlová prevzala záštitu nad týmito rýdzo ženskými pretekmi. Veľmi si vážime to, že prezidentský pár takto prispieva k propagácii športu a v našom prípade hlavne behu," uviedol prezident organizačného výboru RunCzech Carlo Capalbo, ktorého tím v rámci tradičnej Grand Prix Praha organizuje aj Birell Beh na 10 km, ktorý začína o 19:30.
Samotných pretekov sa Eva Pavlová kvôli enormnému časovému vyťaženiu síce nezúčastní, ale na diaľku všetkým drží päste. Už v máji na Pražskom maratóne jej muž vyhlásil, že športové podujatia tohto druhu sú obrovskou príležitosťou, ako ukázať  svetu ČR. Český prezident si zároveň veľmi dobre uvedomuje problémy s rastúcou obezitou detí. "Budeme ďalej hľadať cesty, ako deťom a mladým ľuďom ukázať, že šport je úžasná vec, ktorá pomáha predchádzať najrôznejším zdravotným problémom," zdôraznil v máji Pavel. "Práve behanie je jeden z najlacnejších a najefektívnejších spôsobov, ako niečo urobiť pre seba. A môžeme to robiť úplne každý," upozornil na jar Pavel.
Oboch pretekov Grand Prix Praha by sa malo zúčastniť až 7500-tisíc bežcov. Na štarte na námestí Republiky budú tiež veľké hviezdy svetového behania. Napríklad dvadsaťjedenročný Etiopan Tadese Worku, ktorý už desaťkilometrovú trasu na ceste zvládol za 26:56, alebo Keňan Alexander Mutiso, víťaz tohtoročného Pražského maratónu, či Isaac Kibet z Ugandy. V poli sa tiež objavia poprední českí atléti ako Jiří Homoláč, Damián Vích či Martin Zajíc.

Charitatívnymi partnermi sú Pink Bubble podporujúca mladých ľudí s onkologickým ochorením a Cesta za snom zameriavajúca sa na organizovanie športových podujatí so zapojením ľudí s handicapom. Obom organizáciám je možné finančne prispieť už pri registrácii alebo si zakúpiť registračný balíček priamo cez ich e-shopy. Posledné voľné registrácie na oba behy sú k dispozícii aj na www.runczech.com.
31.8.2023 / Cestné behy / Autor: br /  Foto: RunCzech