Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Neapolský polmaratón je späť, organizátori sú pripravení privítať 4 000 bežcov

Neapolský polmaratón je späť, organizátori sú pripravení privítať 4 000 bežcov
Po ročnej odmlke bude Neapol opäť plný bežcov. Neapolský polmaratón je naplánovaný na 27. februára 2022. Uzávierka online registrácií je 23. februára, stále je voľných približne 800 miest.
Tím Napoli Running, ktorý spadá pod RunCzech, predstaví elitných bežcov, ktorí dokážu zabehnúť polmaratón pod hodinu, čo je úctyhodný výkon. Mená budú oznámené budúci týždeň. Taliansky reprezentant Yemaneberhan Crippa, trénujúci v Keni, by rád prekonal taliansky národný rekord, ktorý drží Eyob Faniel v čase 1:00:07 hod.. „Nemôžem sa dočkať, až pobežím v Neapole. Určite budem fyzicky pripravený a chcem si to poriadne užiť. Viem, že sú to veľmi rýchle preteky," povedal Crippa.

Crippovým súperom určite bude Švajčiar Julien Wanders, ktorý momentálne trénuje na svoj prvý maratón, jeho očakávaný čas v Neapole je asi 62 minút. „Teším sa do Neapola, pretože milujem taliansku kultúru. Navyše môj tréner Renato Canova je Talian a o týchto pretekoch hovorí v superlatívoch," dodal Wanders.
Čo sa týka žien, Neapol čaká veľmi vyrovnané pole tých najlepších bežkýň z Talianska, Kene, Etiópie, Nemecka a Nórska. Preteky začínajú o 9:00 hod. ráno na ulici J. F. Kennedyho, polhodinová reportáž z pretekov bude vysielaná aj na behame.sk.

Neapol láka bežcov z celého sveta a ponúka trasu s dychberúcimi výhľadmi na Stredozemné more, vezme vás cez najkrajšie a historické časti mesta: od nábrežia ku Castel dell ´Ovo, od Teatro San Carlo cez Piazza del Plebiscito až po Mostra d´Oltremare. Trať je rýchla, perfektná na prekonávanie osobných rekordov, a tiež vďaka nádherným výhľadom a príjemnému počasiu okolo 13 stupňov sa stane beh nezabudnuteľným.
19.2.2022 / Cestné behy / Autor: br /  Foto: Facebook/Runczech