Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach atakuje rekordné čísla už osem mesiacov pred štartom

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach atakuje rekordné čísla už osem mesiacov pred štartom
Aj keď do štartu jubilejného 100. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach ostáva ešte osem mesiacov (1. 10. 2023), bežci už teraz dávajú jasne najavo, že tradičné podujatie nemienia vynechať. Veľký záujem je o štart v hlavnej disciplíne podujatia, kráľovskom maratóne.
Zdalo sa, že raketové tempo prihlasovania z decembra minulého roku sa už nemôže zopakovať. Prvý mesiac nového roka však organizátorov vyviedol z omylu a počty sa napokon takmer zdvojnásobili. Osem mesiacov pred štartom tak zoznamy vykazujú 8 473 registrovaných bežcov.

A vskutku povšimnutiahodné je aj číslo 3 796. Nad ním sú zoradené mená tých, ktorí sa rozhodli v Košiciach absolvovať najdlhšiu, teda kráľovskú maratónsku trať a tvoria z pohľadu zastúpenia disciplín najpočetnejšiu skupinu. Zvyšku poľa dominujú bežci, ktorí si vybrali polmaratón, nasledovaní účastníkmi štafety, inline korčuliarmi a hendikepovanými športovcami.

Pre poriadok ešte pripomeňme, že registrácia na sobotňajší U. S. Steel Family Run bude otvorená v priebehu mesiaca február. 

,,Všetkých, ktorí so svojim štartom na jubilejnom MMM ešte z rôznych dôvodov váhajú, upozorňujeme, že čas prvých obmedzení a uplatnení limitov vo vybraných disciplínach MMM sa už naozaj blíži. I preto svoju registráciu už ďalej neodkladajte," pripomenul riaditeľ Branislav Koniar.

Slovenský šampionát v maratóne opäť v Košiciach

Vzhľadom k tomu, že pridelenie šampionátu do Košíc i definovanie všetkých podmienok zo strany Slovenského atletického zväzu sa uskutočnilo neskôr než bola 1. decembra 2022 otvorená registrácia na samotný Medzinárodný maratón mieru, mohlo dôjsť k viacerým situáciám, kedy sa bežec registrujúci na MMM 2023 nevedel v tom istom momente zrealizovať aj svoju prihlášku na Majstrovstvá Slovenska.

Pokiaľ patríte k pretekárom s týmto statusom a spĺňate podmienky na účasť na šampionáte (Propozície MSR 2023), vyplňte svoje údaje v tomto formulári. V prípade ďalších nejasností kontaktujte svoj klub, preverte či klub i vy, ako bežec spĺňate kritériá SAZ, prípadne svoju otázku zašlite na info@kosicemarathon.com.
Bežcov pribúda, postelí tiež

Nával prihlášok otvára aj otázku dostatočných ubytovacích kapacít v Košiciach pre samotných bežcov i hostí, ktorí pricestujú zo všetkých kútov sveta.
 
Dobrou správou v tomto smere je i fakt, že po zložitých pandemických rokoch sa môže organizátor vrátiť i k ponuke ubytovania na študentských internátoch. Tradičnou adresou boli v minulosti tie na Medickej ulici a rovnako tomu bude i v roku 2023. Ubytovanie bude možné od piatka 29. septembra (od 14:00) do nedele 1. októbra (do 16:00) v cene 20 €/osoba (vrátane miestneho poplatku).

Spôsob rezervácií, platieb a využívania týchto služieb definuje a zabezpečuje priamo tím zo študentských domovov, a tak všetkým záujemcom odporúčame navštíviť priamo ich webstránku, prípadne využiť niektorý z nasledovných kontaktných údajov: tel.: 055/7860914, e-mail: maratonmieru2023@simedke.sk.
3.2.2023 / Cestné behy / Autor: BK /  Foto: Maratónsky klub Košice – František Záborský