Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Čorbová chcela byť najrýchlejšia zo Sloveniek, vydarená bronzová premiéra Verbovského

Čorbová chcela byť najrýchlejšia zo Sloveniek, vydarená bronzová premiéra Verbovského
Hlasy najlepších Slovákov na 70. ročníku Národného behu Devín - Bratislava
BRATISLAVA  9. apríla - Zhodou okolností najlepšími Slovákmi v cieli 70. ročníka Národného behu Devín - Bratislava boli dvaja triatlonisti. Talentovaný pretekár TK Atóm Levice Matúš Verbovský (37:17 min) dobehol do cieľa na Vajanského nábreží na 3. mieste, Nikola Čorbová (42:01 min), ktorá vymenila atletiku za triatlon, skončila medzi ženami na 2. pozícii. Rýchlejšia od nej bola iba víťazná Maďarka Zita Kácserová. Oboch lídrov slovenského bežeckého pelotónu na 70. ročníku najstaršieho atletického podujatia sme v cieli oslovili.

Matúš Verbovský (3. miesto na 70. ročníku Devín - Bratislava): "Som rád, že som mohol byť najlepším Slovákom na tomto skvelom bežeckom podujatí. Ja som v prvom rade triatlonista a som veľmi rád, že svoju bežeckú formu môžem prezentovať aj medzi atlétmi," tvrdil v cieli 70. ročníka Národného behu Devín - Bratislava 18-ročný zverenec Marie Kuriačkovej z triatlonového klubu Atóm Levice, ktorý od tohto roku súťaži aj vo farbách bežeckého klubu ŠK Atléti Banská Štiavnica. "Beh z Devína do Bratislavy bol veľmi rýchly, bežci na čele nasadili rýchle tempo. Popri trati nás povzbudzovalo veľa divákov, čo ja mám veľmi rád. Ich povzbudzovanie mi dodávalo silu. Krízu som na trati nemal, bežalo mi to samé. Pred sebou som mal iba cieľ. Predo mnou bežal Keňan Mwangi, ktorý Devín už viackrát vyhral, chcel som ho dostihnúť, no on bol rýchlejší. Ale aj tak som veľmi spokojný, na Devíne som zažil vydarenú premiéru," zdôraznil Matúš Verbovský.

Nikola Čorbová (2. miesto na 70. ročníku Devín - Bratislava): "Na tento beh ma zavolal minulý týždeň bratranec, pôvodne som neplánovala prísť behať. Ale som rada, že som tu bola. Bežalo sa mi dobre, akurát na 5. -  6. kilometri som dostala kŕče. Tak som trochu zvoľnila tempo. Predýchala som to a pokračovala som ďalej. Čo bolí, to predsa rastie, nie," tvrdila v cieli športovkyňa z tímu KAMIPROFIT - HERE TO WIN, ktorá už atletiku berie ako doplnkový šport, pretože jej špecializáciou je triatlon. "Momentálne som v príprave na preteky na Kanárskych ostrovoch, takže plávam, bicyklujem a behám. Dnešný beh bol pre mňa iba taký tréningový doplnok. Na štart som išla s ambíciami dobre si  zabehať a čo najlepšie reprezentovať tých ľudí, ktorí mi veria," zdôraznila Nikola Čorbová. "Či som si aj ja verila?  Ak by som si neverila, že budem najlepšia zo Sloveniek, tak by som na štart nenastúpila. To je predsa jasné. Bežalo sa mi dobre.  Beh som si užila. Teší ma, že mi tak dobre vyšiel," dodala Nikola Čorbová.


9.4.2017 / Cestné behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.