Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Berlínsky polmaratón sa pripája k SuperHalfs. Séria sa tak rozšíri na šesť prestížnych pretekov

Berlínsky polmaratón sa pripája k SuperHalfs. Séria sa tak rozšíri na šesť prestížnych pretekov
Spoločnosť SCC EVENTS sa od roku 2024 pripojí k sérii SuperHalfs so svojim Generali Berlin Half Marathon, jedným z najikonickejších a najobľúbenejších polmaratónov na svete. Séria SuperHalfs sa tak rozšíri na šesť prestížnych pretekov, ktoré ponúknu bežcom jedinečnú príležitosť dosiahnuť slávu a získať SuperMedailu.
Predtým sa séria SuperHalfs skladala z piatich výnimočných pretekov v Lisabone, Prahe, Kodani, Cardiffe a Valencii, pričom účastníci mali na absolvovanie celej série 36 mesiacov. Od roku 2024 sa však Generali Berlin Half Marathon stane neoddeliteľnou súčasťou tejto uznávanej a obľúbenej série, a bežci získajú možnosť absolvovať šesť pretekov v priebehu 60 mesiacov od zabehnutia prvého z nich.
"Sme nadšení, že sa nám podarilo dosiahnuť to, že sa náš polmaratón pripojí a privíta bežcov z celej Európy. Spoločne vytvoríme niečo nezabudnuteľné pre bežcov z celého sveta," vyjadrili svoje nadšenie riaditelia SCC EVENTS Christian Jost a Jürgen Lock.
"Naším cieľom bolo vytvoriť sériu pretekov v európskych metropolách, ktoré sú výzvou pre bežcov. S potešením vítame Berlín a veríme, že nám pomôže šíriť SuperHalfs medzi ďalších nadšencov," uviedol výkonný riaditeľ SuperHalfs, Sašo Belovski. Do série sa zapojilo už viac ako 20 000 bežcov a s pridaním šiesteho behu sa očakáva, že záujem bude ešte väčší.

Najbližšie preteky seriálu, polmaratón vo Valencii 22. októbra 2023, prinesú titul SuperRunner ďalším 300 nadšencom. Práve vlani vo Valencii privítala séria prvých SuperRunners, medzi nimi aj päticu z Českej republiky. Odvtedy sa viac ako 1000 bežcov z celého sveta pýši týmto titulom.

Kalendár pretekov SuperHalfs 2024:
  • Lisabon 10. 3. 2024
  • Praha 6. 4. 2024
  • Berlín 7. 4. 2024
  • Kodaň 15. 9. 2024
  • Cardiff 6. 10. 2024
  • Valencia 27. 10. 2024
13.10.2023 / Cestné behy / Autor: br /  Foto: SCC EVENTS/Sebastian Wells