Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Najväčší nočný beh na Slovensku sa tento rok neuskutoční

Najväčší nočný beh na Slovensku sa tento rok neuskutoční
Organizátori Telekom Night Run 2020 ponechali všetkým záujemcom šancu absolvovať beh aspoň virtuálne.
BRATISLAVA 28. septembra - Čoraz populárnejší Bratislavský nočný beh sa v roku 2020 neuskutoční. Organizátorom vystavila stopku aktuálna situácia súvisiaca s pandémiou koronavírusu. "Nebolo to jednoduché rozhodovanie, no situácia nás k tomu prinútila," povedal riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

Podľa organizátorov by sa obľúbené podujatie malo uskutočniť aspoň vo virtuálnej podobe. "Aktuálne obmedzenia a podmienky organizácie športových podujatí, aktuálna zdravotná a spoločenská situácia a hlavne rýchlo narastajúci počet pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 a z toho vyplývajúca zodpovednosť voči našim účastníkom, divákom a našim partnerom, nás prinútili pre tento moment zvoliť radšej virtuálnu formu preteku," tvrdia organizátori. 

Veľmi citlivo vníma ťažkú ekonomickú situáciu či už kultúrnych alebo športových organizácií generálny partner podujatia Telekom. Aj z tohto dôvodu sa preto rozhodol venovať finančný príspevok vo výške 10.000 € na podporu trénerov bežcov umiestnených do 10. miesta v rámci celoslovenskej bežeckej súťaže "Bežecký pohár" SAZ, do ktorej patrí aj Telekom Night Run.
Všetci si môžu vybrať štartovací balíček 8.-10.11. na Nám. M.R. Štefánika v Eurovea. Organizátori pripravili aj detailný systém uplatnenia štartovného aj niekoľko zaujímavých aktivít a súťaží, aby prvý virtuálny Telekom Night Run čo najviac spríjemnili.

BRATISLAVSKÝ NOČNÝ BEH VO FAKTOCH  ZA ROK 2019

 4900 účastníkov (4305 dospelých + 595 účastníkov detského večerného behu) MUŽI: 1. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 30:16 min. ŽENY: 1. Silvia Valová (AK ZVP Lučatin) 35:32 min


28.9.2020 / Aktuality / Autor: br /  Foto: SITA