ZIMNÝ TRIATLON: Na úvod sezóny triumf Tomáša Jurkoviča

Výsledky sobotňajších pretekov 1. kola Slovenského pohára v zimnom triatlone - Memoriálu Dr. Antona Ihringa v Králikoch
KRÁLIKY 22. decembra (SITA) - Víťazom pretekov 1. kola Slovenského pohára 2013 v zimnom triatlone - Memoriálu Dr. Antona Ihringa v Králikoch neďaleko Banskej Bystrice sa stal Tomáš Jurkovič. Trať pozostávajúcu zo 6 km krosového behu, 12 km horskej cyklistiky a 9 km behu na lyžiach zvládol za 48:41,8 min. O 2:42,5 min pomalší bol Matúš Jurečka, bronz si v konkurencii dvanástich pretekárov vybojoval Norbert Gröne. Rýchlejšou z dvojice žien v štartovom poli bola Andrea Hrúzová.

Druhé kolo Slovenského pohára v zimnom triatlone sa uskutoční 5. januára 2013 v rakúskom stredisku St. Jakob im Walde v lyžiarskom bežeckom areáli Jogllandloipen.

Výsledky - sobota:

MUŽI (6 km krosový beh - 12 km horská cyklistika - 9 km beh na lyžiach): 1. Tomáš Jurkovič (Triatlon Nereus Žilina) 48:41,8 min, 2. Matúš Jurečka (T.A.T. Martin) 51:24,3, 3. Norbert Gröne (TRIAN ŠK Banská Bystrica) 55:27,7

ŽENY (6-12-9): 1. Andrea Hrúzová (KZT Donovaly) 1:08:17,7, 2. Svetlana Lipárová (TRIAN UMB Banská Bystrica) 1:10:02,5 - štartovali iba dve pretekárky

JUNIORI (3-6-6): 1. Martin Šteuček (ŠG Trenčín) 45:40,7

JUNIORKY(3-6-6): 1. Tatiana Vančová (TRIAX FTVŠ Bratislava) 48:05,4