Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Základná škola v Stupave otvorila zmodernizovanú atletickú dráhu pre verejnosť

Základná škola v Stupave otvorila zmodernizovanú atletickú dráhu pre verejnosť
Základná škola (ZŠ) kpt. Jána Nálepku v Stupave v okrese Malacky otvorila zmodernizovaný športový areál pre verejnosť.
BRATISLAVA 9. apríla – Ako informuje hovorca Ministerstva cestovného ruchu a športu SR Tomáš Kováč, atletická dráha a multifunkčné ihrisko sú teraz dostupné pre všetkých. Fond na podporu športu SR sa na projekte podieľal sumou viac ako 100-tisíc eur.

Výstavbu multifunkčného ihriska s atletickou dráhou a ďalšími možnosťami športu dokončili ešte počas minulého roka, zo stavebných dôvodov však slúžilo len žiakom školy. Od 1. apríla je po ukončení stavebných prác k dispozícii aj pre verejnosť. Tá má možnosť využívať atletickú dráhu a multifunkčné ihrisko vo vybraných časoch. Počas školského roka v pracovných dňoch je to od 6:00 do 7:00 a od 17:00 do 20:00. Počas víkendov, sviatkov a školských prázdnin je to od 7:00 do 21:00.
Súčasťou nového športového areálu je okrem zmodernizovanej trojdráhovej atletickej dráhy s dĺžkou okruhu 160 metrov, aj multifunkčné ihrisko s umelým trávnikom, ale aj dve bedmintonové ihriská v oblúkoch atletickej dráhy s polyuretánovým športovým povrchom. Projekt počítal aj s vybudovaním nového doskočiska. „Nové ihrisko zodpovedá štandardom moderného športoviska a má za cieľ zvýšiť záujem o športovanie detí a mládeže," poznamenal hovorca.

Projekt Vybudovanie atletickej dráhy a multifunkčného ihriska v areáli základnej školy bol podporený z Fondu na podporu športu v rámci programu Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry v sume viac ako 100-tisíc eur. Občianske združenie RZ ZŠ kpt. J. Nálepku v Stupave prispelo na vybudovanie ihriska sumou 20-tisíc eur. Mesto Stupava dofinancovalo projekt v sume viac ako 108-tisíc eur.
9.4.2024 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Stupava oficiálna stránka mesta/ Peter Kubička