Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

V jarnom prestupovom termíne schválila komisia SAZ dovedna 36 prestupov

V jarnom prestupovom termíne schválila organizačno-legislatívna komisia SAZ dovedna 36 prestupov v rámci slovenských klubov. Je medzi nimi aj niekoľko zaujímavých.
Napríklad bývalá mládežnícka prekážkarská rekordérka Tereza Čorejová sa vracia z AK Slávia Trenčín do Našej atletiky Bratislava, kam prestúpil aj jej klubový kolega, dvojnásobný mužský halový majster SR (2022, 2023)v sedemboji Mário Kadák.

Popredný slovenský vytrvalec Marek Lenčéš (v tomto roku 2. na Majcichovskej desiatke) mieri zo ŠKP Bratislava do Slávie STU Bratislava, kde sa vytvára silná tréningová skupina (Michal a Peter Kováčovci, Lukáš Koperdák, Peter Ďurica, Matúš Hujsa, Filip Jančík) pod vedením kouča Štefana Mereša.

Slovenská šampiónka na 1500 m (2022 vonku, 2023 hala) a v krose míliarok (2021, 2022) Karin Suranová prestupuje z AK Spartak Dubnica do Atletika Šport hrou Bratislava za výchovné 400 eur. „Materský klub požadoval výchovné vo výške 800 eur, avšak nakoľko ide o opakovaný prestup, podľa článku 20 odseku 5, písmeno b) a odseku11 smernice SAZ číslo 4/2021 Prestupový poriadok SAZ, bola výška výchovného určená našou komisiou vo výške 400 eur,“ vysvetlil Peter Filo, predseda organizačno-legislatívnej komisie SAZ, ktorá má v agende prestupy.

Do bratislavského klubu Atletika Šport hrou idú aj zlepšujúci sa vytrvaleckí bratia Tomečkovci, Radovan zo Slávie STU (tréner Marcel Lopuchovský) a Adam zo Slávie UK Bratislava (tréner Jozef Pelikán). Rovnaký klub posilní i semifinalistka behu na 400 m prekážok na ME do 18 rokov 2022 v Jeruzaleme Rebeka Žibritová z AC Nové Zámky. Za ňu jej nový klub zaplatil výchovné 600 eur.

Slovenská žiacka rekordérka v behu na 2000 m Viviána Popovičová (aj jej staršia sestra Loriána) budú v najbližšej letnej sezóne nosiť namiesto dresu Slávie TU Košice dres nového košického klubu Creo Sport.

„Všetky prestupy, ktoré boli klubmi ohlásené, sme schválili, žiadny nebol neschválený ani neprerokovaný. Na jar býva zvyčajne menej prestupov ako na jeseň. V posledných dvoch rokoch to bolo na podobnej úrovni – približne 30 – 40 prestupov na jar a 120 – 130 na jeseň,“ doplnil Peter Filo.

16.3.2023 / Bleskovky / Autor: atletika.sk