V decembri v Európe najlepší Brittonová a Lalli

Atlétmi mesiaca december podľa Európskej atletiky (EA) sa stali vytrvalci - Írka Fionnuala Brittonová a Talian Andrea Lalli
LAUSANNE 21. januára (SITA) - Atlétmi mesiaca december podľa Európskej atletiky (EA) sa stali vytrvalci - Írka Fionnuala Brittonová a Talian Andrea Lalli. Obaja zvíťazili na európskom šampionáte v krose v Szentendre pri Budapešti. Dvadsaťosemročná Brittonová obhájila titul, Lalli sa stal prvým mužov v histórii, ktorý na tomto podujatí triumfoval vo všetkých kategóriách - juniorskej, do 22 rokov a v seniorskej.

V hlasovaní obsadila medzi ženami druhú priečku juniorská majsterka Európy v krose Amela Terzičová zo Srbska, tretia bola Portugalčanka Sara Moreirová, ktorá zaznamenala dve víťazstvá na prestížnych cestných behoch v závere roka 2012 (Lisabon, Amadora). U mužov bol v decembri v ankete EA druhý juniorský krosový šampión kontinentu Szymon Kulka z Poľska a tretí víťaz kategórie do 22 rokov Nór Henrik Ingebrigtsen.