Triatlonista Poľanskij bol pozitívny na EPO. Priznal chybu, preto dostal iba trojročný trest

Ruský triatlonista Igor Poľanskij (31) je prvý športovec, ktorému pre doping oficiálne anulovali dosiahnuté výsledky na tohtoročných olympijských hrách v Tokiu.
LAUSANNE 22. októbra - Dlhoročný súper aj rovesník Slováka Richarda Vargu skončil v súťaži mužov na 43. mieste a bol členom zmiešanej štafety Ruského olympijského výboru, ktorá bola štrnásta. Oba tieto výsledky sa ruským športovcom škrtli a Poľanskij "vyfasoval" trojročný zákaz zúčastňovať sa na medzinárodných triatlonových súťažiach. Z pôvodne štvorročnej sankcie mu rok odpustili, lebo sa čestne priznal k dopingu. Informovala o tom strešná triatlonová organizácia World Triathlon.

Poľanskj mal pozitívny test na EPO už pred olympijskými hrami počas tréningovému kempu vo Vladivostoku. Stalo sa to päť dní pred jeho súťažou v Tokiu, na ktorej sa ešte stihol zúčastniť. Výsledok odobratej vzorky bol známy až po olympijských pretekoch mužov. Trest pre Poľanského platí do 10. augusta 2024, čiže nestihne triatlonové súťaže na OH 2024 v Paríži. V čase jeho očistenia bude chýbať do konca olympijských hier vo francúzskej metropole už len jeden deň.

Počas profesionálnej triatlonovej kariéry Poľanskij vyhral dvoje preteky a dovedna šestnásťkrát sa ocitol na pódiu pre troch najlepších. Na OH 2016 v Riu de Janeiro obsadil v súťaži mužov 31. miesto.

22.10.2021 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.