Tatry Running Tour: Slnko, sneh a 320 bežcov z 10 krajín

V treťom ročníku medzinárodných bežeckých etapových pretekov Tatry Running Tour si žltý dres pre celkovo najlepšieho bežca vybojoval Vít Ryška z Českej republiky, v kategórii žien obhájila vlaňajšie víťazstvo Soňa Vnenčáková zo Svitu. Zelený dres pre najlepšieho vrchára si odniesol maďarský pretekár Tamás Széll. Biele dresy víťazov jednotlivých vekových kategórií si rozdelili pretekári zo Slovenska, Talianska, Maďarska a Ukrajiny.
Tatry Running Tour sú horské bežecké etapové preteky v štýle cyklistických tour, kde si celkoví víťazi odnášajú ako ceny jedinečné dresy, vyrobené špeciálne na túto príležitosť. Tradícia podujatia sa začala v roku 2011 a jeho organizátorom je Sport Club 1896 Štrbské Pleso.

Na trate trojdňového bežeckého podujatia vybehlo vyše 320 pretekárov z 10 krajín. Prvú etapu Night Run s dĺžkou 3,5 km vyhrali neskorší víťazi Vít Ryška a Soňa Vnenčáková. V druhej 12-kilometrovej etape Cross Run triumfoval Ukrajinec v drese ŠKP Štrbské Pleso Artur Gergardt a v kategórii žien opäť Soňa Vnenčáková.

Novinkou druhého dňa podujatia bol extrémny Sky & Clouds Run s dĺžkou viac ako 21 km a celkovým prevýšením vyše 900 metrov a náročnými klesaniami vo vysokohorskom teréne. Výsledky tohto behu sa nezapočítavali do celkovej klasifikácie Tatry Running Tour. Zo Štrbského Plesa na Chatu pod Soliskom v nadmorskej výške 1840 m bežalo 24 pretekárov zo 7 krajín. Víťazstvo v kategórii mužov si odniesol Tomáš Bizoň z Pezinka a historicky prvou víťazkou v kategórii žien sa stala Talianka Karin Innerebnerová.

Na záverečnú 7 km dlhú nedeľňajšiu etapu INTERSKI Run pripravili organizátori prekvapenie v podobe utajenia podrobností trasy. Až počas behu pretekári zistili, že aj v letných dňoch sa v okolí Štrbského Plesa ešte dá behať aj po snehu. Etapu vyhrali Vít Ryška a svoj zlatý hetrik skompletizovala Soňa Vnenčáková.

Počas podujatia sa uskutočnili aj 1. majstrovstvá Slovenska Nordic Walking pod záštitou Slovenskej Asociácie Nordic Walking. Víťazom sa stal Andrej Végh z Bratislavy, ktorý sa nedávno zúčastnil na majstrovstvách sveta v tomto dynamicky sa rozvíjajúcom športe v nemeckom Rodingu, kde sa umiestnil na peknom 6. mieste.