Šuľa majstrom Slovenska v behu na 100 km

Na 100 km titul podľa očakávania pre Šuľu.
Na sobotňajších majstrovstvách Slovenska v behu na 100 km, ktoré boli prvýkrát aj ako súčasť kalendára Slovenského atletického zväzu, sa v šamorínskom Pomlé parku podľa očakávania presadil Michal Šuľa (PEXTON Unicorns). Rodák zo srbskej Vojvodiny majúci slovenské občianstvo pri neúčasti obhajcu titulu Mariana Pavuka zvíťazil časom 7:26:44 h. Po prvenstve na marcovom národnom šampionáte v dvadsaťštyrihodinovke na atletickom ovále v Nitre má v zbierke titul už aj na stovke. Ultravytrvalec Šuľa predstihol na takmer 800 m okruhu svojho najbližšieho prenasledovateľa a individuálneho člena SAZ Martina Hatalu (Moji ľudia Černová, 8:24:02 h) o takmer jednu hodinu. Na bronzovej pozícii skončil ďalší individuálny člen SAZ Erik Hübner (Slovak ultra trail team), ktorý dobehol do cieľa za 8:56:20.
V rámci podujatia Sri Chinmoy Self-Transcendence v Šamoríne sa súťažilo aj na 22. ročníku 6-hodinového a 13. ročníku 12-hodinového behu, v ktorom bol tiež najlepší 50-ročný Šuľa so 136,104 km pred trailistom Hübnerom (117,439). Pre neho to bola premiéra na okruhových pretekoch.

ŠAMORÍN: M-SR v behu na 100 km
Muži: 1. Michal Šuľa (PEXTON Unicorns) 7:26:44 h, 2. Martin Hatala (Individuálny člen SAZ/Moji ľudia Černová) 8:24:02, 3. Erik Hübner (Individuálny člen SAZ/Slovak ultra trail team) 8:56:20.  Ženy: neštartovali.

Tento týždeň / Bleskovky / Autor: SAZ/atletika.sk /  Foto: Od Tatier k Dunaju