Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Šimon Bujna tretí na bronzovom mítingu na Kanárskych ostrovoch

Štvorstovkár Šimon Bujna po sobotnom osobnom rekorde (46,00) v slovinskom Kranji skúšal šťastie na stredajšom bronzovom mítingu Canarias Athletics Invitational v Santa Cruz de Tenerife na Kanárskych ostrovoch.
 Atlét banskobystrickej Dukly finišoval napokon tretí za 47,81 sekundy, keď výkony bežcov výrazne ovplyvnil silný vietor.

„Škoda toho vetra, ale už od včera fúka na celom ostrove veľmi silný vietor. Navyše, štadión je na kopci, takže vietor tu extrémne cítiť. Chcel som sa ´pobiť´o pekné umiestenie, čo sa mi, myslím si, podarilo. Nechýbalo veľa a mohlo to byť aj druhé miesto,“ priznal Šimon Bujna. „Žiaľ, z hľadiska renkingu mi toto vystúpenie nepomôže, pretože za samotný výkon mám málo bodov, čo ma veľmi mrzí.“
Bujna získal do kvalifikačného rebríčka o postup na ME v Ríme okrem 992 bodov za výkon aj 45 bonusových bodov za tretiu priečku. V Santa Cruz de Tenerife dominoval Brit Charlie Carvell (46,90) pred krajanom Benom Higginsom (457,68), tretí Bujna získal cenné skalpy Holanďana štvrtého Terrenca Agarda (os. rek. 45,61) a Španiela Samuela Garcíu (os. rek. 45,00), ktorý bol až piaty.
16.5.2024 / Bleskovky / Autor: SAZ/atletika.sk