Sahajda vyhral suverénne cestný beh na 10 km v poľskom meste Lipinki

Na trati s certifikátom Poľského atletického zväz (PZLA) dosiahol čas 30:28 min, triumfoval s náskokom takmer 2:50 min.
„Chcel som prekonať aj rekord pretekov 29:53 – medzičas na 5 km po prvom z dvoch okruhov som ma 14:50 – ale v teple, silnom vetre a na zvlnenej trati, mi potom už došli sily,“ skonštatoval pre web SAZ 20-násobný majster SR v bežeckých disciplínach. Pre Sahajdu to boli len druhé preteky po vyše 10-mesačnej súťažnej pauze. Minulú nedeľu vyhral Žipovskú desiatku v Nižnom Žipove.

„S návratom som zatiaľ spokojný. Na jeseň by som chcel absolvovať ešte niekoľko 10-kilometrových behov v Česku a Poľsku a v novembri, ak mi to zdravie umožní, polmaratón v zahraničí,“ prezradil zverenec Vladimíra Molčana. Sahajdov osobák na 10 m na ceste je 29:53 min z Majcichova 2020 a v polmaratóne 1:05:25 h z Bratislavy 2019, pričom na necertifikovanej trati bol v tom istom roku v talianskej Ostii o 3 sekundy rýchlejší. Na slovenský krosový šampionát 25. 11. v Malackách sa 32-ročný bežec Cassovia Running Teamu nechystá.

21.10.2023 / Bleskovky / Autor: SAZ/atletika.sk /  Foto: Michal Červeňák