Prestížny polmaratón v Barcelone vyhral Keňan Kandie, štartovali aj slovenskí vytrvalci

Na prestížnom polmaratóne v Barcelone štartovali aj poprední slovenskí vytrvalci.
Úradujúci majster Slovenska v tejto disciplíne Martin Rusina (na snímke) z BMSC Bratislava skončil spomedzi mužov na 89. mieste časom 1:08:37 h (v čistom 1:08:34). Za osobným rekordom z vlaňajška práve z Barcelony zaostal len o 18 sekúnd.
Druhý najlepší čas v kariére si zabehol aj Adam Mihalov z AK ZVP Lučatín, vlani šiesty na M-SR na 3000 m v hale (8:48,18) a na 10 000 m (31:59,30).
Obsadil 134. miesto za 1:10:28 (1:10:22).

"Škoda, že tone je pod 1:10, ale trochu som ´prepálil´ druhú päťku (16:26). Potom som sa ocitol medzi 11. a 16. km sám, čo bolo v silnom protivetre náročné," uviedol zverenec Mareka Vojníka.

Preteky vyhral Keňan Kandie za 59:22, šiesti bežali pod 1 hodinu, 20 pod 1:04 h a 46 pod 1:06 h.

11.2.2024 / Bleskovky / Autor: SAZ/atletika.sk /  Foto: SITA/AP