Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

O body do BP SAZ v Pruskom a Štiavnici

Po dvoch podujatiach na dráhe – slovenský šampionát na 5000 m v Trnave a pretekoch „Vytrvalecká noc“ na 10 000 m v Martine – sa Bežecký pohár SAZ 2022 presúva v auguste do terénu. Už v nedeľu 14. augusta sa uskutoční 8. kolo v rámci 39. ročníka Horského krosu Pruské – Vršatec, ktorý bude súčasne aj slovenský šampionát v behu do vrchu.
Súťažiť sa bude na tradičnej 8,52-kilometrovej trati s prevýšením 591 m, štart je o 10.15 h pred zdravotným strediskom v obci Pruské, cieľ pri rekreačnom stredisku na Vršatci.

Z minuloročných medailistov pobežia u mužov obhajca zlata, 5-násobný majster SR v bežeckých disciplínach (bilancia 5 – 10 – 8) a líder priebežného poradia BP SAZ 2022 Marek Hladík (BMSC Bratislava), tohtoročný slovenský šampión na 10 000 m Radovan Tomeček (Slávia STU Bratislava) i Michal Staník (BK Lysá pod Makytou), ktorý v predošlých dvoch rokoch triumfoval v súťaži juniorov. Prihlásený je aj majster SR 2020 Dávid Žigo (MAC Rača) a tiež vlani trikrát bronzový na M-SR (polmaratón, maratón, kros vytrvalcov) Matúš Hujsa (Naša atletika Bratislava).

V kategórii žien je favoritka na titul Lucia Pelikánová z banskobystrickej Dukly, ktorá má šancu na zlatý hetrik, keďže zvíťazila vlani i predvlani. Prihlásená je takisto majsterka SR 2022 v behu na 3000 m prekážok Petra Šuleková a vlani štvrtá na vrchárskom šampionáte Zuzana Polohová.

Deviate kolo BP SAZ 2022 je naplánované na sobotu 20. augusta v rámci záverečného podujatia populárneho seriálu Behaj lesmi Štiavnické vrchy, ktorého centrom bude Horná Roveň, miestna časť obce Štiavnické Bane.

Pohárovou súťažou bude 13-kilometrová trať, na štarte o 13.45 h by nemal chýbať obhajca prvenstva Radovan Tomeček, prihlásený je i Matúš Hujsa a hovorí sa aj o štarte tohtoročného majstra SR na 5000 m Michala Kováča (Slávia STU Bratislava). V ženskej kategórii pobeží vlani druhá (za Michaličkovou) Lucia Pelikánová, na štarte sa objaví i víťazka BP SAZ 2020 Radka Roháčová (AK ZVP Lučatín).

11.8.2022 / Bleskovky / Autor: GB