Minimaratón vyhral Hulka, desiatka pre Taliana Bornetiho a Brezovskú

Parádny výkon predviedol v minimaratóne na 4,2 km v rámci 19. ročníka ČSOB Bratislava Marathon talentovaný 18-ročný Alex Hulka zo ŠK Jablonica.
Zverenec koučov Tomáša Zavadila a Štefana Mereša, ktorý na decembrových ME v krose v Bruseli skončil na veľmi peknom 57. mieste (z 92) v súťaži juniorov zvíťazil v nezvykle teplom počasí časom 12:38 min s náskokom 41 sekúnd pred Alexandrom Jablokovom (Slávia UK Bratislava/Behame.sk). Tretí finišoval Bohdan Kabanov z BK Lysá pod Makytou (13:18)

Zo žien bola v minimaratóne najrýchlejšia Lenka Kotianová (ŠKP Žilina) s vyše minútovým náskokom pred Luciou Sopkovou z trnavskej Slávie (15:03 – 16:05), tretia bola Simona Kurucová zo ŠKP Bratislava (16:18).
Na 10-kilometrovej trati obhájil v „nebežecky“ teplom počasí prvenstvo Talian Marco Borneti (34:00) pred Erikom Machů z Česka (34:10). Česť slovenských bežcov zachraňoval Matúš Vlčko (34:40) z behajúci za združenie Moji ľudia Černová.

Zo žien bola na 10 km trati, ktorá viedla po dunajskom nábreží po bratislavskej i petržalskej strane Bratislavy najlepšia Barbora Brezovská (39:45). Za ňou dobehla Kuvajťanka Lulu Alaskarová (40:27), tretia priečka patrila Kataríne Sivokovej (40:39).