Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Mesto Prievidza pozýva na 4. ročník YOUNG RUN

Mesto Prievidza pozýva na 4. ročník YOUNG RUN
Mesto Prievidza pozýva na 4. ročník najmladšej bežeckej akcie YOUNG RUN.
PRIEVIDZA 11. júla - Tentokrát sa beh premiestni na Námestie J. C. Hronského, zmena nastáva aj v tratiach. Ako informovala hovorkyňa mesta Prievidza Zuzana Krajčiová, do behu sa môže zapojiť každý, kto beháva závodne alebo len pre radosť, v nedeľu 21. júla.
Beh YOUNG RUN je pre všetkých bežcov, malých aj veľkých, jednotlivcov alebo tímy. Tento rok sa beh premiestni na Námestie J. C. Hronského v Prievidzi, trate budú štartovať z centra podujatia. „Pri ich plánovaní sme využili poznatky z prvých troch ročníkov a zúročili ich vo veľmi jednoduchých, prehľadných, bezpečných, no zážitkových tratiach. Parametre tratí však ostali nezmenené, tri dĺžky pre dospelých, čo predstavuje päť, desať a dvadsaťjeden kilometrov a dve pre deti. Keďže milujeme inovácie, prinášame novú možnosť zapojiť sa v tíme. V poradí treťou zmenou je Štafeta. Zapojiť sa môžete ako štvorčlenný tím a každého čaká päť kilometrov dlhá trať,“ priblížil Filip Bakoš z organizačného tímu. Pre ostatných bude pripravený sprievodný program, ale aj kreatívne aktivity pre deti.

Cieľom bežeckého podujatia je zároveň pomáhať deťom v núdzi. V rámci štvrtého ročníka sa organizátori rozhodli pomôcť Emmke z Prievidze, ktorá má viacero diagnóz. „Časť našej podpory bude smerovať tiež na rozvoj liečebných metód pre deti navštevujúce špeciálnu školu a škôlku,“ dodal Bakoš.
Tento týždeň / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock