Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

ME: Gajanová sa suverénne prebojovala do semifinále na 800 m

ME: Gajanová sa suverénne prebojovala do semifinále na 800 m
Slovenská reprezentantka Gabriela Gajanová sa v talianskom Ríme prebojovala do semifinále atletických majstrovstiev Európy na 800 m.
Dvadsaťštyriročná zverenka trénera Louisa Heyera sa stala víťazkou tretieho zo štyroch rozbehov, jej čas 2:00,31 min v rozbehoch pokorila iba Nemka Majtie Kolbergová (2:00,23 min). Semifinále je na programe v utorok predpoludním, finále v stredu večer. 

„Spočiatku ma prekvapilo, že som sa ocitla na vedúcej pozícii. Nenechala som sa tým strhnúť a sústredila som sa sama na seba až do posledných metrov,“ glosovala Gajanová pre web SAZ. „Skôr sme rátali s tým, že v úvode pôjdu dopredu iné súperky. Štartovala som však z vonkajšej dráhy a takto sa to zvrtlo – objavila som sa na čele. Snažila som sa zbytočne nešpekulovať a iba bežať. Nemala som prehľad o dianí za mnou, nevidela som ho ani na tabuli. Ťahala som až do úplného záveru, nechcela som nič ponechať na náhodu. V cieli ma prekvapilo, s akým to bolo rozdielom,“ priznala členka AK ZŤS Martin pre web SAZ.

V semifinále na 400 m prekážok sa predstavila Daniela Ledecká, ktorá v osobnom rekorde 55,83 sekundy obsadila konečnú 20. priečku.

Tento týždeň / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP