Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Majstrovstvá Európy v atletike si vyžiadajú dopravné obmedzenia

Mesto pod Urpínom privíta prestížne atletické podujatie. Štadión na Štiavničkách sa stane už o pár dní dejiskom majstrovstiev Európy (ME) v atletike do 18 rokov. Športová elita v tejto vekovej kategórii zabojuje o medailové pozície od 18. do 21. júla 2024. Ako informoval Miroslav Strelec z kancelárie primátora, počas podujatia budú v okolí športoviska platiť i dopravné obmedzenia.
BANSKÁ BYSTRICA 10. júla  – Na Národnom atletickom štadióne VŠC Dukla v Banskej Bystrici sa predstaví 1 190 účastníkov zo 48 krajín. Slovensko bude reprezentovať 39 atlétov, čo je doteraz rekordná účasť našich zástupcov v histórii tohto športového podujatia. Do Banskej Bystrice zavítajú počas štyroch dní nielen mladí atléti, ale aj členovia realizačných tímov, okolo 150 rozhodcov, 350 dobrovoľníkov, domáci i zahraniční hostia a ďalší účastníci, vrátane bezpečnostných a zdravotných zložiek i televíznych štábov.

„Organizovanie európskych majstrovstiev do 18 rokov je naplnením nášho dlhoročného cieľa a súčasťou stratégie rozvoja slovenskej atletiky. Mesto Banská Bystrica zohráva pri organizácii tohto podujatia kľúčovú úlohu. Vie pomôcť s dopravou, bezpečnosťou, s likvidáciou odpadu či sprievodným programom. Okrem športovcov a členov realizačných tímov prídu aj fanúšikovia, ktorí budú povzbudzovať. V tejto vekovej kategórii prichádzajú povzbudzovať i rodinní príslušníci, a pre mesto i región je to príležitosť na podporu turizmu a propagáciu kultúry,“ povedal prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok.
V súvislosti s organizovaním európskych atletických majstrovstiev začnú v okolí štadióna platiť aj dopravné obmedzenia. Od 12. do 23. júla bude uzatvorené parkovisko na Hutnej ulici. Miestne cesty Hutná ulica a Cesta na štadión budú v termíne od 14. do 23. júla uzatvorené pre všetky motorové vozidlá, okrem automobilov organizátorov atletického podujatia. V tomto období bude povolený vjazd len k čerpacej stanici Slovnaft. Návštevníkom plážového kúpaliska odporúča radnica využiť parkovisko oproti ZAaRES-u.

„Počas športového podujatia bude súčinná aj mestská polícia, ktorá zabezpečí verejný poriadok v okolí štadióna na Štiavničkách. Zároveň bude dohliadať na bezpečnosť peších na priechodoch pre chodcov na Tajovského a Švermovej ulici v čase od 15. do 21. júla,“ uviedol náčelník Mestskej polície Banská Bystrica Viliam Pischko.
Tento týždeň / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.