Komarňanská a Durcová si v Barcelone zlepšili polmaratónske osobné rekordy

Slovenkám sa darilo na polmaratóne v Barcelone.
Barcelona 16. februára - Dve popredné slovenské vytrvalkyne Romana Komarňanská a Zuzana Durcová bežiace za BMSC Bratislava si na nedeľnom polmaratóne v Barcelone zlepšili osobné rekordy.
Komarňanská si testovala formu a v silnej a početnej konkurencii skončila na 54. mieste v osobnom rekorde 1:18:04 h, pričom čistý čas mala ešte o 8 sekúnd lepší. Trnavská vytrvalkyňa si svoje maximum z polmaratónu LCC vo Viedni zlepšila až o 1:43 min.

Dvadsaťštyriročná Durcová pochádzajúca z Myjavy finišovala 56. za 1:18:13 h (čistý čas 1:18:04 h). Svoj doterajší najlepší výkon v kariére si zlepšila o dve minúty.

Barcelonský polmaratón vyhrali africkí vytrvalci. V súťaži mužov triumfoval Keňan Victor Chumo za 59:58 min, zo žien bola najrýchlejšia Ašete Bekereová z Etiópie (1:06:37).

16.2.2020 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: PAVOL HOLÉCZY