Jacobs a Cavová víťazmi podujatia Ironman na Havaji

"Zbožňujem tento šport. Som rád za túto príležitosť. Mám sa sebou skvelý deň," povedal po pretekoch nový majster sveta Austrálčan Jacobs
KAILUA-KONA 14. októbra (SITA, AP) - Austrálčan Pete Jacobs sa stal v sobotu majstrom sveta na triatlonovom podujatí Ironman v meste Kailua-Kona na Havaji. Tridsaťjedenročný Jacobs, ktorý vlani skončil druhý, absolvoval trať (plávanie na 3,8 km, cyklistickú trať dlhú 178 km a beh na 42-kilometrovej trati) v čase 8:18:37 h. Na druhom mieste skončil o viac než štyri minúty pomalší Nemec Andreas Raelert. "Zbožňujem tento šport. Som rád za túto príležitosť. Mám sa sebou skvelý deň," povedal po pretekoch nový majster sveta, ktorý za víťazstvo získal 120-tisíc dolárov. Jacobs po cyklistickej časti pretekov figuroval na druhom mieste za Belgičanom Marinom Vanhoenackerom, na ktorého strácal viac než osem minút. Po šestnástich kilometroch maratónu ho však predbehol.
   Medzi ženami zvíťazila Britka Leanda Cavová Tridsaťštyriročná pretekárka prišla ako prvá do cieľa v čase 9:15:54 h. "Nemám slov. Dúfam, že odo mňa nebudú chcieť, aby som absolvovala viac, už totiž starnem," povedala Cavová, ktorá triumfovala pred Švajčiarkou Caroline Steffenovou.