Hokejisti vyhrali nad Bielorusmi, Strmeňová nad Bieloruskou

Slovensko-bieloruský súboj sa v sobotu neodohrával len na hokejových majstrovstvách sveta v Helsinkách, ale aj na chodeckom Svetovom pohári v Saransku
SARANSK 13. mája (SITA) - Slovensko-bieloruský súboj sa v sobotu neodohrával len na hokejových majstrovstvách sveta v Helsinkách, ale aj na chodeckom Svetovom pohári v Saransku. Slovenská juniorka Katarína Strmeňová vo finiši pretekov na 10 km v záverečných 500 metroch predstihla práve Bielorusku Viktoriu Raščupkinovú, ktorá išla dovtedy celý čas pred ňou. Banskobystričanka bola napokon v cieli bola o 5 sekúnd skôr.

"Po pretekoch som Katke vravel: dnes sa nám darí, vyhrali sme nad Bielorusmi v hokeji 5:1 a ty si vo finiši zdolala Bielorusku a splnila si limit na juniorské majstrovstvá sveta. Ona mi na to: ten hokejový výsledok veru poriadne vyhecoval aj mňa, vlial mi poriadnu dávku energie," skonštatoval šéftréner slovenskej chodeckej reprezentácie a Strmeňovej osobný tréner Roman Benčík.

Katarína Strmeňová skončila v Saransku na SP na 12. mieste v osobnom rekorde 48:16 min. O dve priečky však vylepšila najlepšie slovenské umiestnenie juniorky na tomto prestížnom chodeckom podujatí. Doteraz ním bolo 14. miesto Kláry Malíkovej z La Courne v roku 2006.