Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Forster piata na 60 m prekážok na striebornom mítingu v Paríži

Slovenská atlétka roka 2023 Viktória Forster obsadila na striebornom mítingu seriálu World Athletics Indoor Tour v Paríži na 60 m prekážok 5. miesto. Zverenka Kataríny Adlerovej dosiahla vo finále čas 8,09 sekundy, čo je jej paty najlepší výkon v kariére.
Forster sa medzi šesticu najlepších prebojovala z rozbehov, v druhom finišovala tretia za 8,14 sekundy. Vo finále triumfovala Charisma Taylorová z Bahám za 7,98 pred Írkou Sarah Lavinovou (8,00) a Laeticiou Bapteovou z Francúzska (8,00), štvrtá bola jej krajanka Solenn Comperová 8,08). V rozbehu skončila Viktória Forster tretia (8,14) za Taylorovou (8,02) a Compperovou (8,07) a do finále sa kvalifikovala s časom. Postupový kľúč bol priamo prvé dve z každého z oboch rozbehov plus dve s časmi.

„V Paríži na halovom mítingu štartovala Viktória už tretí rok za sebou, no po prvýkrát sa prebojovala do finále. S jej výkonmi som spokojná, formu ma ustálenú. Teraz si počkáme, či jej to ´uletí´ v pravý čas,“ komentovala vystúpene svojej zverenky trénerka Katarína Adlerová.

11.2.2024 / Bleskovky / Autor: SAZ/atletika.sk