Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Filip Federič atakoval Volkov juniorský slovenský rekord na 100 m

Na medzinárodnom mítingu organizovanom Viedenským atletickým zväzom (WLV) vo Viedni si Filip Federič (Naša atletika Bratislava) vybojoval miestenku na augustové juniorské ME v izraelskom Jeruzaleme.
Už v rozbehu dosiahol čas 10,65 (vietor 0,0) a na chlp splnil nominačné kritérium EA.

Vo finále potom stiahol v miernom protivetre 0,2 m/s ďalších 11 stotín na 10,54! Za slovenským juniorským rekordom svojho tréningového partnera Jána Volka zo 4. 6. 2015 v St. Pöltene zaostal iba o tri stotinky… Aktuálne je európska juniorská tabuľková jednotka.

„Filip predviedol nádherný beh,“ nadchýnala sa trénerka Naďa Bendová. „K výbornému času mu už gratuloval aj Janík a napísal mu, že verí v prekonanie svojho rekordu. Znova prežívam podobné chvíle ako v začiatkoch Janíkovej kariéry, keď sme chodili na malé mítingy, keď sme sa tešili z každého osobáku, z limitu splneného bez tlaku a extrémnej zodpovednosti.“

Devätnásťročný Federič, ktorého pripravujú Naďa Bendová s Róbertom Kresťankom a Andrejom Bendom, prelomil smolu, ktorú mal pred týždňom v 1. kole C-skupiny I. českej ligy v Uherskom Hradišti, kde dvakrát dosiahol čas 10,66.

Federič bol v rozbehoch i finále najrýchlejší, druhý najlepší Rakúšan Pacher zabehol výkony 10,84, resp. 10,92 sekundy.

23.5.2023 / Bleskovky / Autor: www.atletika.sk