Fedák sa stal víťazom druhej Zimnej desiatky

Druhá Zimná desiatka v znamení Fedáka a Drahovskej.

Druhú zimnú desiatku 2012/2013, ktorá je pre bežcov už tradične prípravným podujatím pred jarným ČSOB Bratislava Marathon 2013, vyhral v Bratislave Milan Fedák z AK ZTS Martin časom 34:56 min pred špecialistom na orientačný beh Pavol Bukovácom reprezentujúcim portál behame.sk (+48 s) a víťazom decembrovej prvej Zimnej desiatky Milanom Švecom (+ 50 s). Tridsaťročný Fedák zabehol 10,3-kilometrovú trať aj v mrazivom počasí a na ťažkom teréne o 38 sekúnd rýchlejšie ako Švec pri svojom decembrovom triumfe. Zaujímavé je, že Bukovác bol druhý v oboch doterajších Zimných desiatkach.

V súťaži žien bola najlepšia Katarína Drahovská z behame.sk, ktorá vyše 10-kilometrovú trať na okruhu v centre hlavného mesta zvládla za 41:42 min. Druhá skončila so stratou 11 sekúnd Jana Menkynová, tretia v absolútnom poradí bola Renáta Klčová z Piešťan (+24 s), ktorý vyhrala veteránsku kategóriu od 40 do 49 rokov.
Na druhú Zimnú desiatku organizovanú spoločnosťou Be Cool sa prihlásilo dovedna 342 bežcov, na štarte i v cieli ich zaevidovali napokon 270. Tretia Zimná desiatka sa uskutoční 23. februára. Prihlásiť sa je možné on-line do 18. 2., potom už len osobne pri prezentácii v OC Retro v Bratislave-Ružinove od 20. do 22. februára. Najvýhodnejšie štartovné (7 eur pre členov Bratislava Marathon Running Clubu a 9 eur pre nečlenov) je do 10. 2., potom sa dá prihlásiť za sumu o 2 eurá vyššiu.

Výsledky - druhá Zimná desiatka (10, 3 km):

Muži (absolútne poradie): 1. Milan Fedák (AK ZTS Martin) 34:56 min, 2. Pavol Bukovác (behame.sk) 35:44, 3. Milan Švec (RunShop Bratislava) 35:46, 4. Matúš Forgáč (Dubodiel) 36:10, 5. Ján Roziak (Realiz Sport Team) 37:01, 6. Patrik Holeša (MK Rajec) 37:12

Ženy (absolútne poradie): 1. Katarína Drahovská (behame.sk) 41:43 min, 2. Jana Menkynová (Bratislava) 41:54, 3. Renáta Klčová (TJ Družba Piešťany) 42:07, 4. Veronika Jankovičová (behame.sk) 43:23, 5. Eva Tulejová (Rapid Bratislava) 43:36, 6. Gabriela Hejtíková (ČR/Triatlon Team Trnava) 43:46