Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Európsky týždeň športu bude pre všetky vekové kategórie

Viaceré inštitúcie a športové kluby v meste pod Urpínom spojí opäť Európsky týždeň športu (ETŠ), ktorý sa uskutoční od soboty 23. septembra až do konca mesiaca.
BANSKÁ BYSTRICA 22. septembra – Ako informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková, do rôznych spoločných aktivít sa môžu zapojiť všetky vekové kategórie. Súčasťou deviateho ročníka podujatia budú aj tento rok viaceré banskobystrické materské školy.

Už počas najbližšieho víkendu 23. a 24. septembra organizuje ŠK Junior pri MO Matice slovenskej v Banskej Bystrici 27. ročník šachového turnaja a Veľkej ceny mládeže i jednotlivcov. Mladí šachisti budú môcť v priestoroch Strednej odbornej školy informačných technológií súťažiť o Pohár primátora mesta Banská Bystrica a Pohár predsedu BBSK.

V nedeľu 24. septembra pripravilo občianske združenie Automotea prehliadku športových vozidiel, ktorá sa uskutoční na Námestí SNP v čase od 15:00 do 17:00. Vo štvrtok 28. septembra sa v Parku pod Pamätníkom SNP od 16:00 do 18:00 v gescii Borievka Inline Teamu, o.z. uskutoční otvorený korčuliarsky tréning pre deti a mládež pod vedením majstra Slovenska Pavla Dzuráka. V ten istý deň pripravuje ŠK BCF Dukla Banská Bystrica tradičnú chodeckú ligu pre všetkých žiakov základných škôl, ktorá sa bude konať v športovom areáli ZŠ s MŠ Radvanská 1.

„V predposledný deň organizujeme pre všetkých žiakov prvého a druhého stupňa základných škôl plaveckú štafetu na banskobystrických Štiavničkách. Do Európskeho týždňa športu sa môžu zapojiť aj zamestnanci mestského úradu, pre ktorých sme pripravili sedemdňovú krokomerovú výzvu o najvyšší denný počet krokov,“ hovorí Dana Cibuľková z oddelenia športu.

ETŠ je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Hlavnou témou kampane ostáva výzva „BeActive“, ktorá má nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok. Šport v akejkoľvek podobe, v každom veku a pre každého, to je posolstvo „BeActive“, pre zdravších občanov a šťastnejších ľudí.

22.9.2023 / Bleskovky / Autor: © SITA Všetky práva vyhradené.