Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Dubovský preberá funkciu šéftrénera mládeže SAZ. Nie je jednoduché naskakovať do idúceho vlaku, hovorí

Mládež v Slovenskom atletickom zväze bude mať od 1. júla na starosti Radoslav Dubovský, ktorý dlhé roky trénoval aj sestry Janu a Danu Velďákové.
BRATISLAVA 30. júna - Radoslav Dubovský sa 1. júla oficiálne stane novým šéftrénerom mládeže v Slovenskom atletickom zväze (SAZ) a bude zodpovedať aj za juniorov. Výkonný výbor SAZ ho určil ako nástupcu zosnulého Martina Illéša 22. júna. "Som veľmi rád, že túto pozíciu prijal a na svoje plecia tak prebral zodpovednosť za atletickú omladinu. Svoju úlohu zobral ako novú výzvu. Som presvedčený o tom, že táto spolupráca bude fungovať. Po sezóne si, samozrejme, prvé mesiace vyhodnotíme a povieme si, či sme schopní takto fungovať naďalej," uviedol šéftréner SAZ Martin Pupiš, citoval ho web atletika.sk.

"Diskusie o možných adeptoch sme viedli takmer tri mesiace, až kým sme našli vhodného kandidáta. Hľadali sme totiž človeka, ktorý je nielen schopný túto funkciu prijať, ale ju aj zodpovedne a naplno vykonávať. Obyčajne je to tak, že v prvom kroku je veľa kandidátov, ako aj záujemcov. Mnohí však zaváhajú, keď si reálne uvedomia, akú mieru zodpovednosti táto funkcia prináša. Nemenej dôležitým faktorom je aj skutočnosť, že ruka v ruke s trénerskou pozíciou ide aj veľké množstvo administratívneho zaťaženia, bez ktorého sa táto pozícia vykonávať nedá," vysvetlil Pupiš, ako našli nového vedúceho mládeže.

Dubovský sa teší sa novú výzvu, aj keď vie, že ho čaká veľa práce. "Nie je to jednoduché takto naskakovať do idúceho vlaku, keďže sezóna je v plnom prúde a vo veľmi krátkom čase nás čaká medzištátne stretnutie a následnej aj majstrovstvá sveta do 20 rokov v Cali. Navyše, Martin Illéš nasadil latku mimoriadne vysoko a nebude jednoduché v tom pokračovať. Pretože on mal naozaj mimoriadny prehľad o všetkom," povedal funkcionár, ktorý môže svojou činnosťou významne ovplyvniť budúcnosť slovenskej atletiky.

Pupiš je rád, že mládež vo zväze bude mať na starosti bývalý úspešný tréner, ktorý pomohol v rozvoji aj sestrám Jane a Dane Velďákovým: "Už v minulosti sme videli viackrát pnutie v rámci mládeže, takže verím, že nový šéftréner mládeže si s týmto dokáže poradiť. Myslím si, že jeho veľkou prednosťou je, že počas svojej dlhoročnej trénerskej kariéry pracoval nielen s elitnými atlétmi, ale aj s mládežou. Sestry Velďákové dokázal priviesť od mládeže až do vrcholového športu, od žiackych súťaží až po olympijské hry a viedol ich počas celej športovej kariéry. Myslím si, že táto skúsenosť je kľúčová, pretože mnohokrát sa stretávame s tým, že patent na úspech majú ľudia, ktorí ho zatiaľ nepreukázali."

30.6.2022 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.