Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Daniele Ledeckej na ME v Ríme vyšla taktika a predstaví sa v semifinále na 400 m prekážok

Daniele Ledeckej na ME v Ríme vyšla taktika a predstaví sa v semifinále na 400 m prekážok
Daniela Ledecká sa v pondelok predstaví v semifinále na 400 m prekážok, do ktorého sa dostala cez nedeľňajšie rozbehy.
Súčasťou pondelkového programu na majstrovstvách Európy v atletike v talianskom Ríme budú dve Slovensky. Kým Gabrielu Gajanovú čaká vstup do šampionát v rozbehoch na 800 m, Na Olympijskom štadióne dosiahla tohtosezónne maximum a druhý najlepší výkon kariéry 56,17 sekundy.

"V kútiku duše som dúfala, že ak pôjdem okolo osobáku alebo pod 57 sekúnd, tak sa mi môže podariť postúpiť. Potom som už len čakala, ako dopadnú baby v treťom rozbehu. Videla som malé kvéčko pri svojom mene, ale čakala som, nech to mám potvrdené. A potom už len široký úsmev. S trénerkou sme sa dohodli, že od začiatku pôjdem 16-krokový rytmus, aby som v závere mala dosť síl. Taktika vyšla výborne. Vyšlo to,“ uviedla 27-ročná rodáčka z Levoče podľa webu atletika.sk a doplnila: "Verím, že mi ešte zostali sily, aby som v semifinále predviedla minimálne taký výkon ako v rozbehu."
Na rovnakej trati sa nedarilo Slovákom, Patrik Dömötör aj Matej Baluch zostali bez semifinálovej miestenky. Dömötör finišoval v prvom rozbehu výkonom 51,16 sekundy na 7. priečke, Baluch časom 52,17 s skončil v druhom rozbehu ôsmy. "Slabý výkon z môjho pohľadu, mal to byť čas pod 51 sekúnd. Technicky to bol vydarený beh, rytmicky mi všetko vyšlo. Keď som videl v cieli svoj čas, zostal som sklamaný," uviedol Dömötör podľa SAZ. Spokojný nebol ani Baluch: "Beh bol hrozný. Ako dobre som začal, tak zle som skončil. Prvých sedem prekážok bolo fajn, ale ôsma problémová ma dorazila a už sa to nedalo dobehnúť. Som rád, že som sa dostal na ME a chcel som tu predviesť svoj najlepší beh. Mohol z toho byť slušný čas, ale nevyšlo to."

Kurióznu situáciu má za sebou univerzálka Viktória Forsterová. V sobotu predpoludním sa z rozbehov nedostala medzi semifinalistky na hladkej stovke a večer to potom dotiahla na ôsmu pozíciu vo finále na 100 m prekážok. V nedeľu večer sa však uvoľnilo miesto v semifinále šprintu na 100 m. "Rada by som bežala semifinále behu na 100 m, ale nemecké šprintérky sa odhlásili na poslednú chvíľu. Oficiálne rozhodnutie vyšlo o 21.06 a štart behu bol o 21.29 h. Za takto krátke obdobie sa na štart pripraviť nedalo," vyhlásila Forsterová prostredníctvom svojho manažéra Alfonza Jucka.
Tento týždeň / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA