Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Bežci pozor! V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov

Bežci pozor! V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov
Na území Tatranskej Štrby a Štrbského Plesa zaznamenali zvýšený pohyb medveďov na viacerých miestach.
POPRAD 14. júna – Upozornila na to obec Štrba, pod ktorú tieto časti patria, na svojej internetovej stránke. Domácich i turistov preto žiada o zvýšenú opatrnosť a dodržiavanie opatrení.
Obec radí vyhýbať sa osamelým a neznámym miestam a pokiaľ je to možné, zdržiavať sa na frekventovanejších cestách a chodníkoch. Rovnako nevyhadzovať potraviny a odpadky mimo zabezpečených miest. „Dbajte na to, aby boli všetky odpadky riadne uzavreté a odkladané na vyhradené miesta,“ pripomenula. Domácich miláčikov odporúča obec mať na vôdzke, keďže psy a iné domáce zvieratá môžu prilákať medveďa. Zároveň radí nepribližovať sa k medveďom. „Ak spozorujete medveďa, zachovajte kľud, nepanikárte a pomaly sa vzdiaľte. Nikdy sa nepribližujte k medveďovi za účelom fotografovania alebo pozorovania,“ pripomína.

V prípade spozorovania medveďa odporúča obec oznámiť to ostatným ľuďom v okolí a príslušným úradom na telefónnom čísle 112, 158 alebo kontaktovať Zásahový tím pre medveďa hnedého - sever na telefónnom čísle +421 903 201 978.

14.6.2024 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock