Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Austrálsky strednotratiar Bol mal pozitívny test na EPO, dočasne ho suspendovali

Austrálsky atletický zväz (Athletics Australia) dočasne suspendoval strednotratiara Petera Bola zo všetkých súťaží aj tréningov pre pozitívny test na zakázanú látku erytropoetín (EPO) z 11. októbra 2022. Austrálsky rekordér v behu na 800 m a strieborný medailista z vlaňajších Hier Commonwealthu musí čakať na výsledok testu B-vzorky z rovnakého dňa. 
SYDNEY 20. januára -  "Som nevinný a neužil som látku, z ktorej užitia ma obviňujú," napísal 28-ročný rodák z afrického Sudánu na svojom twitteri. Ako osemročný prišiel do Austrálie aj s rodinou a reprezentoval ju na OH 2016 v Riu de Janeiro aj na OH 2021 v Tokiu. V metropole Japonska obsadil štvrté miesto vo finále mužskej osemstovky v novom národnom rekorde. Ten ešte zlepšil na vlaňajšom júnovom mítingu Diamantovej ligy v Paríži.

"Sú stanovené určite postupy pri vyšetrovaní, ktoré musia byť dodržané pre zachovanie spravodlivosti. Momentálne nie je vhodné pre nás ani pre nikoho iného špekulovať o priebehu alebo záveroch vyšetrovania," uviedol Athletics Australia vo svojom stanovisku. 

20.1.2023 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.