Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Austrálčan zabehol polmaratón v teplovzdušnom balóne

Austrálčan zabehol polmaratón v teplovzdušnom balóne
Počas behu letel Rob Ginnivan ponad hlavné mesto Austrálie - Canberru
BRATISLAVA 20. mája (SITA) - Austrálčan Rob Ginnivan zabehol v teplovzdušnom balóne polmaratón. Vyše 21 kilometrov v oblakoch zvládol za dve hodiny a 18 minút, čo je asi dvakrát toľko, koľko by mu to trvalo na súši. Keďže išlo o mimoriadne stiesnený priestor, do koša pod balónom umiestnil bežecký pás. Ginnivan letel ponad hlavné mesto Austrálie Canberru.

 
Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
http://www.youtube.com/embed/M3eshQ2egjc


Beh v oblakoch, ku ktorému sa Austrálčan odhodlal len deň pred dovŕšením 47. narodenín, bol poslednou časťou jeho netradičnej snahy, v rámci ktorej bežal aj na zemi a na vode. Vlani Ginnivan zabehol klasický maratón v Maroku a na palube lode dokonca úspešne zvládol ultramaratón, ktorého dĺžka je viac ako tradičných 42,195 kilometra. Ginnivan si netradičný cieľ vytýčil po tom, ako mu na ochorenia srdca zomreli obaja starí otcovia. Behmi na pevnine, mori a vo vzduchu chcel propagovať zdravý životný štýl a vyzbierať 100-tisíc dolárov pre miestnu Nadáciu srdca, informoval huffingtonpost.com.
20.5.2012 / Bleskovky / SITA /  Foto: huffingtonpost.com